Strona główna / Lokalne / Polki i Niemki dyskutowały o kryzysie imigracyjnym

Polki i Niemki dyskutowały o kryzysie imigracyjnym

Jak co roku Niemiecko – Polskie Forum Kobiet z Wolgastu, przy współpracy Fundacji im. Fredricha Eberta oddział w Meklemburgii Pomorzu Przednim, zorganizowało dwudniową konferencję dotyczącą bieżących problemów Europy i jej mieszkańców. Uczestnikami konferencji są również członkinie Polsko -Niemieckiego Forum Kobiet ze Świnoujścia. Od kilkunastu lat Fundacja im. Fredricha Eberta zaprasza na te spotkania polityków, wykładowców akademickich a także ludzi, których głos w danej sprawie ma znaczenie.

– W hotelu Wikinger w Zempin, w którym w tym roku spotkaliśmy się, goszczono wykładowców z Europejskiej Akademii w Berlinie jak również Europejskiego Uniwersytetu Viadrina. Temat konferencji „Europa w szklanej kuli – jak będziemy żyć? wywołał żywe zainteresowanie i dyskusję. W szczególności z troską mówiono o przyszłości Europy wobec odrodzenia się radykalnych idei w wielu krajach Unii – mówi Aneta Zdybel z Polsko -Niemieckiego Forum Kobiet Euroregionu Pomerania ze Świnoujścia.

Zastanawiano się również jak kryzys z uchodźcami wpłynie na kształt naszego kontynentu. Dyskusja, w której uczestnicy przedstawiali różne stanowiska, była dobrą okazją do szczerej rozmowy a także zastanowienia się dokąd podąża ten potężny statek jakim jest Europa.

Zobacz również

Najdłuższy lądowy odcinek Baltic Pipe w Polsce jest gotowy do nagazowania

GAZ SYSTEM ponad 30 dni przed planowanym terminem dokonał odbioru technicznego gazociągu Goleniów – Ciecierzyce. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.