Strona główna / Lokalne / Polki i Niemki dyskutowały o kryzysie imigracyjnym

Polki i Niemki dyskutowały o kryzysie imigracyjnym

Jak co roku Niemiecko – Polskie Forum Kobiet z Wolgastu, przy współpracy Fundacji im. Fredricha Eberta oddział w Meklemburgii Pomorzu Przednim, zorganizowało dwudniową konferencję dotyczącą bieżących problemów Europy i jej mieszkańców. Uczestnikami konferencji są również członkinie Polsko -Niemieckiego Forum Kobiet ze Świnoujścia. Od kilkunastu lat Fundacja im. Fredricha Eberta zaprasza na te spotkania polityków, wykładowców akademickich a także ludzi, których głos w danej sprawie ma znaczenie.

– W hotelu Wikinger w Zempin, w którym w tym roku spotkaliśmy się, goszczono wykładowców z Europejskiej Akademii w Berlinie jak również Europejskiego Uniwersytetu Viadrina. Temat konferencji „Europa w szklanej kuli – jak będziemy żyć? wywołał żywe zainteresowanie i dyskusję. W szczególności z troską mówiono o przyszłości Europy wobec odrodzenia się radykalnych idei w wielu krajach Unii – mówi Aneta Zdybel z Polsko -Niemieckiego Forum Kobiet Euroregionu Pomerania ze Świnoujścia.

Zastanawiano się również jak kryzys z uchodźcami wpłynie na kształt naszego kontynentu. Dyskusja, w której uczestnicy przedstawiali różne stanowiska, była dobrą okazją do szczerej rozmowy a także zastanowienia się dokąd podąża ten potężny statek jakim jest Europa.

Zobacz również

Rozładunek żurawia budowlanego. Deptak Słowackiego będzie zamknięty

Dziś (wtorek) od godz. 23.00 do jutra (środa) do godziny 5.00 rano mogą wystąpić czasowe …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.