Strona główna / Lokalne / Ruszyła kwalifikacja wojskowa dla mężczyzn z rocznika 1997

Ruszyła kwalifikacja wojskowa dla mężczyzn z rocznika 1997

W kwietniu 2016 roku w Świnoujściu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa w ramach której będzie działała Powiatowa Komisja Lekarska (PKLek) w Świnoujściu. Kwalifikacja będzie przeprowadzana w Urzędzie Miasta przy ul. Wojska Polskiego 1, 72-600 Świnoujście w dniach 05.04 – 15.04.2016 r.

Do stawienia się do kwalifikacji wojskowej wzywa się mężczyzn urodzonych w 1997 r., a także mężczyzn urodzonych w latach 1992–1996, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Kwalifikacji podlegają także osoby urodzone w latach 1995–1996, które   zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej, a także  zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej.

Kwalifikacji muszą się także stawić kobiety urodzone w latach 1992–1997, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2015/2016 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 48 ust. 9 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej.

Wobec osoby, która nie stawiła się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny może być nałożona grzywna w celu przymuszenia lub zarządzone przymusowe doprowadzenie przez Policję do kwalifikacji wojskowej.

Zobacz również

Bezpłatne spotkanie informacyjne posiadaczy kredytów „walutowych” w CHF w Świnoujściu

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu wraz z r.pr. Sylwestrem Kasprzewskim z Kancelarii GRYF ze Szczecina organizuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.