Strona główna / Kultura / Otwarcie wystawy „Obrazy w zmiennym spojrzeniu“ w Willi „Irmgard“

Otwarcie wystawy „Obrazy w zmiennym spojrzeniu“ w Willi „Irmgard“

W dniu 9 kwietnia o godzinie 16.00 w Willi „Irmgard“ w Heringsdorfie odbędzie się otwarcie wystawy niemieckiego artysty Nilsa Burwitza pod tytułem „Obrazy w zmiennym sporzeniu“.

art-autor2Nils Burwitz urodził się w 1940 roku w Świnoujściu, a w dniu otwarcia wystawy będzie obchodził swoje urodziny. Studiował w Anglii, w Szwajcarii i w Salzburgu. Jego prace były nagrodzone w Brazylii, Anglii, Francji, Irlandii, Japonii, Południowej Afryce, Hiszpanii i w USA, a muzea w Wiedniu, Dreźnie, Hamburgu, Kolonii czy w Londynie zakupiły jego prace. Jego witraże można zobaczyć między innymi w katedrze Palma de Mallorca. Od 1976 roku Nils Burwitz żyje ze swoją żoną, trojgiem dzieci i sześcioma wnukami w Valldemossa na Majorce. Unikalne portrety laureatów Nagrody Nobla takich jak Nadine Gordimer, Camilo Jose´Cela lub John M. Coetzee będą częścią wystawy. Nadine Gordimer napisała o artyście:

art-autor4„Nils Burwitz przeszywa ludzką formę wręcz jako jasnowidz. Jego panowanie nad kreską jest wyjątkowe. W jego pracach nie tylko widoczne są twarze Afryki, ale przede wszystkim postacie i duchy tej ziemi, w której on żył i tworzył. Piękno prawdy przeszywa jego zachwycający talent.“

W trakcie otwarcia wystawy laudację wygłosi dyrektor państwowego muzeum „Gabinetu Miedziorytów“ w Berlinie, profesor dr Heinrich Schulze Altcappenberg, a oprawę muzyczna przygotował wybitny gitarzysta Ulrich-Maria Kellner z Berlina.

Wystawę będzie można obejrzeć do 18. maja 2016, od wtorku do niedzieli w godzinach od 12.00 do 16.00 w kwietniu i w godzinach od 12.00 do 18.00 w maju.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki i muzyki!

Wstęp wolny

Kontakt:

art-willaMuzeum Villa „Irmgard“, Maxim-Gorki-Str. 13, 17424 Seebad Heringsdorf,

Tel. 0049 38378-22361

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.