Strona główna / Lokalne / Poseł Marchewka o tunelu: PiS kontynuje działania Platformy Obywatelskiej

Poseł Marchewka o tunelu: PiS kontynuje działania Platformy Obywatelskiej

Poseł PO Arkadiusz Marchewka podczas piątkowego wywiadu na antenie Radia Szczecin tłumaczył, że PiS dzięki rządom Platformy Obywatelskiej może dziś realizować budowę tunelu pod Świną. Poseł przypomniał, że to pochodzący z PO marszałek Olgierd Geblewicz przeznaczył ze środków województwa na program funkcjonalno-użytkowy (Program kosztował 2 mln złotych. 85 proc pochodziło ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego – przyp.). Arkadiusz Marchewka tłumaczył także, że budowa tunelu znalazła się w kontrakcie terytorialnym. Platforma miała jednak inny pomysł na finansowanie inwestycji. Chciała przeznaczyć środki z budżetu państwa.

Poseł przekonywał dziennikarkę, że ostatnie 8 lat rządów PO nie były stracone w kontekście budowy tunelu, a dzisiejsza decyzja o ogłoszeniu przetargu na budowę jest  „kontynuacją” działań Platformy Obywatelskiej.

– Jestem przekonany, że ten tunel, ta inwestycja i tak by się ziściła – powiedział.

 

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

Jeden komentarz

  1. Święte słowa.. PiS wszystko zawdzięcza PO, w tym dojście do władzy.. Należy o tym pamiętać, szczególnie dlatego, że Platforma robi już teraz wszystko by PiS tej władzy długo nie oddał.. Brawo Popaprańcy, trzymajcie tak dalej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.