Strona główna / Lokalne / Wzywają rezerwistów. Tak ich szkolą

Wzywają rezerwistów. Tak ich szkolą

Krótkotrwałe ćwiczenia wojskowe zakończyło ponad 130 żołnierzy rezerwy. Powołani na ćwiczenia zostali rezerwiści posiadający przydziały mobilizacyjne do jednej z jednostek wojskowych 8.FOW.

– Krótkotrwałe, 5-cio dniowe szkolenia żołnierzy rezerwy odbywają się w 8.FOW cyklicznie. Ich przebieg w pewnym zakresie jest jednakowy. Pierwszy dzień szkolenia poświęcony jest na umundurowanie, wyposażenie przybyłych do jednostki rezerwistów, uaktualnienie danych ewidencyjnych, szkolenie i instruktaże dotyczące m. in. zasad bezpieczeństwa, BHP, przepisów prawnych, przepisów przeciwpożarowych, ochrony informacji niejawnych oraz dyscypliny wojskowej – tłumaczy kmdr ppor. Jacek Kwiatkowski , rzecznik prasowy 8 FOW.

foto. Marcin Purman
foto. Marcin Purman

W praktycznym etapie szkolenia zapoznano ćwiczących z budową i zasadami eksploatacji broni. Szkoleni doskonalili umiejętności z zakresu przyjmowania postaw strzeleckich, oraz doskonalili techniki celowania na trenażerach. Następnie, podczas zajęć na strzelnicy garnizonowej, odbyło się strzelanie ostrą amunicją.

Szkolenie-żołnierzy-rezerwyZakończone w piątek w świnoujskiej flotylli krótkotrwałe obowiązkowe ćwiczenia żołnierzy rezerwy były zorganizowane już drugi raz w tym roku. Oprócz tego rodzaju ćwiczeń w Świnoujściu realizuje się także szkolenia dla ochotników, którzy poprzez odbycie służby przygotowawczej a następnie kontrakt w Narodowych Siłach Rezerwowych chcą związać swoją przyszłość ze służbą zawodową.

Zobacz również

Korupcja przy budowie parkingu w Świnoujściu

Dwaj wrocławscy przedsiębiorcy zatrzymani przez CBA. Chodzi o korupcję w związku z budową parkingu przy …

Jeden komentarz

  1. Sensacja, jakby nie wiadomo co to było.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.