Strona główna / Lokalne / Wzywają rezerwistów. Tak ich szkolą

Wzywają rezerwistów. Tak ich szkolą

Krótkotrwałe ćwiczenia wojskowe zakończyło ponad 130 żołnierzy rezerwy. Powołani na ćwiczenia zostali rezerwiści posiadający przydziały mobilizacyjne do jednej z jednostek wojskowych 8.FOW.

– Krótkotrwałe, 5-cio dniowe szkolenia żołnierzy rezerwy odbywają się w 8.FOW cyklicznie. Ich przebieg w pewnym zakresie jest jednakowy. Pierwszy dzień szkolenia poświęcony jest na umundurowanie, wyposażenie przybyłych do jednostki rezerwistów, uaktualnienie danych ewidencyjnych, szkolenie i instruktaże dotyczące m. in. zasad bezpieczeństwa, BHP, przepisów prawnych, przepisów przeciwpożarowych, ochrony informacji niejawnych oraz dyscypliny wojskowej – tłumaczy kmdr ppor. Jacek Kwiatkowski , rzecznik prasowy 8 FOW.

foto. Marcin Purman
foto. Marcin Purman

W praktycznym etapie szkolenia zapoznano ćwiczących z budową i zasadami eksploatacji broni. Szkoleni doskonalili umiejętności z zakresu przyjmowania postaw strzeleckich, oraz doskonalili techniki celowania na trenażerach. Następnie, podczas zajęć na strzelnicy garnizonowej, odbyło się strzelanie ostrą amunicją.

Szkolenie-żołnierzy-rezerwyZakończone w piątek w świnoujskiej flotylli krótkotrwałe obowiązkowe ćwiczenia żołnierzy rezerwy były zorganizowane już drugi raz w tym roku. Oprócz tego rodzaju ćwiczeń w Świnoujściu realizuje się także szkolenia dla ochotników, którzy poprzez odbycie służby przygotowawczej a następnie kontrakt w Narodowych Siłach Rezerwowych chcą związać swoją przyszłość ze służbą zawodową.

Zobacz również

Międzyzdroje. Wszystkie kąpieliska są bezpieczne i stale kontrolowane

Na chwilę obecną w Międzyzdrojach nie ma skażeń naszych wód – Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. …

Jeden komentarz

  1. Sensacja, jakby nie wiadomo co to było.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.