Strona główna / Lokalne / W tych godzinach uruchomią trzeci prom

W tych godzinach uruchomią trzeci prom

Już od piątku 29 kwietnia do wtorku 3 maja 2016 r. włącznie, w razie wystąpienia dużych kolejek, obie przeprawy promowe w Świnoujściu będą obsługiwały dodatkowe jednostki.

Na ogólnodostępnej przeprawie promowej „Centrum”, popularnych Karsiborach, trzeci prom będzie kursował w godzinach od 10.00 do 18.00. Z kolei na przeprawie „Warszów”, zwanej Bielikami, trzeci prom będzie uruchamiany w:

– piątek 29 kwietnia w godzinach 13.00 – 21.00

– sobota 30 kwietnia w godzinach 10.00 – 18.00

– niedziela 1 maja w godzinach 13.00 – 21.00

– wtorek 3 maja w godzinach 13.00 – 21.00

W poniedziałek 2 maja 2016 r. przeprawę „Warszów” będą obsługiwały dwa promy.

Przypominamy. Z przeprawy Warszów w godzinach nocnych od 22.00 do 4.00 mogą korzystać wszystkie samochody o łącznej masie do 3T. W pozostałe godziny „Bieliki” zabierają pojazdy, których rejestracje zaczynają na ZSW lub posiadają specjalne identyfikatory. Jednak w przypadku, gdy w chwili odbijania jednostki od nabrzeża, na pokładzie jest wolne miejsce, zabierane są również pozostałe pojazdy o masie do 3 ton.

Jednocześnie przypominamy zmotoryzowanym, którzy wybierają się samochodem do Świnoujścia, że na wjeździe do miasta zamontowana jest tablica informująca o czasie oczekiwania na obu przeprawach. Długość kolejek można także sprawić w tablecie, komputerze czy telefonie komórkowym z dostępem do Internetu na stronie http://przeprawa.swi.pl/ oraz www.ktoryprom.pl

Tekst: BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Spłoszony koń uciekał uciekał ulicami Świnoujścia

W niedzielne popołudnie policjanci, patrolując rejon Wybrzeża Władysława IV, dostrzegli machającą kobietę, która poinformowała ich, …

Jeden komentarz

  1. Z tym zbieraniem innych rejestracji gdy prom jest wolny to nie do końca tak jest. Wielokrotnie nie zostałem zabrany mimo ponad połowy wolnego promu. Nie wszyscy pracownicy Żeglugi tak robią, ale niestety zdarza się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.