Strona główna / Lokalne / Autobusy wreszcie pojadą innymi trasami

Autobusy wreszcie pojadą innymi trasami

Ulicą 11 Listopada wreszcie pojadą miejskie autobusy linii 6, lecz nie tylko tu! To odpowiedź Komunikacji Autobusowej na liczne prośby mieszkańców chcących dostać się do okolicznych sklepów i osiedla mieszkaniowego. To nie jedyne miejsce w którym utworzono przystanek autobusowy.

Dwa przystanki autobusowe utworzono na ul. 11 Listopada na odcinku pomiędzy ul. Matejki i Wojska Polskiego. Trzeci powstał przy targowisku miejskim.

Wielokrotnie pisaliśmy na łamach naszego portalu, że właśnie do tych miejsc powinien dojeżdżać miejski autobus. Przy 11 Listopada są aż trzy duże supermarkety, stacja UBB i bardzo duże osiedle mieszkaniowe. Z kolei po przebudowie ulicy Kołłątaja pasażerowie będą mogli bez problemu dojechać do targowiska miejskiego.

Zgodnie z zapowiedziami Komunikacji Autobusowej, od 1 maja 2016 roku uruchomiona zostanie sezonowa linia autobusowa nr 6 na trasie Kapitanat Portu – Wydrzany – Kapitanat Portu. W związku z uruchomieniem nowej linii zmianie ulegają godziny kursowania linii numer 2, A i B.

Informacja na ten temat znajduje się na przystankach autobusowych oraz stronie internetowej Komunikacji Autobusowej pod adresem www.ka.swinoujscie.pl

Komunikacja prosi również kierowców, którzy dotąd parkowali w nieczynnych zatoczkach autobusowych przy ulicy Kołłątaja o zmianę miejsc postojowych. Najbliższy parking znajduje się kilka metrów od zatoczek, na rogu ulic Kołłątaja i Kościuszki.

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnymi opadami deszczu

Dziś 1 lipca od godziny 13.00 do 22.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć …

3 komentarze

  1. Zlikwidować komunikację autobusową i zastąpić ją rikszami, które nie będą ekstra jechały naokoło z punktu A do punktu B.

  2. Rozkład jest ważny do końca sierpnia a co potem? Podróż z centrum do targowiska czy 11 listopada trwa więcej niż 20 minut wiec dłużej niż pójście z buta! Dlatego obawiam się, że 6 w takiej konfiguracji jest mało atrakcyjna. Do tego 2 będzie pocieta i będzie jeździć co 40 minut. No ale zobaczymy..

  3. Ci liczni mieszkańcy, którzy od grudnia do maja mieli czekać na tak szybką reakcję prezesów od autobusów, by uruchomić przystanek na Kołłątaja, dawno przesiedli się na rowery, którymi szybciej dojadą np. na rynek lub okolice Kołłątaja zamiast bujać się pół miasta linią OKRĘŻNĄ!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.