Strona główna / Lokalne / Co, gdzie i kiedy w Święto Flagi oraz Konstytucji 3 Maja

Co, gdzie i kiedy w Święto Flagi oraz Konstytucji 3 Maja

2 maja 2016 r. w samo południe na najwyższej na Bałtyku latarni morskiej w Świnoujściu, już po raz trzeci, powiewać będzie wielka nasza narodowa biało-czerwona flaga. Organizatorzy zapraszają wszystkich na to – wyjątkowe nie tylko w skali kraju – wydarzenie. Chętni będą mogli skorzystać za darmo z autobusu komunikacji miejskiej. Z kolei 3 maja 2016 r. tuż przed południem na placu Wolności odbędzie się koncert pieśni patriotycznych z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, w wykonaniu Orkiestry Wojskowej Świnoujście. To tylko niektóre wydarzenia, atrakcje, którzy przygotowana na te dwa świąteczne dni, wyjątkowe w polskim kalendarzu.

W Dniu Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, wywieszenie biało-czerwonej na latarni morskiej, odbędzie się przy dźwiękach naszego hymnu w wykonaniu Orkiestry Wojskowej Świnoujście. Organizatorzy Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich i Świnoujska Organizacja Turystyczna przygotowali także ognisko i pieczone kiełbaski (za darmo na miejscu). Do latarni można będzie dojechać autobusem komunikacji miejskiej. Odjazd sprzed przystani promów Bielik o godzinie 11.15, a powrót o godzinie 14.15. Patronat na tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz, a współfinansowana została dzięki wsparciu Fundacji Inicjatyw Społecznych Polskiego LNG.

– Tego samego dnia 2 maja, zapraszamy mieszkańców i gości do Muszli Koncertowej na promenadzie. O godzinie 15.00 rozpocznie się tam impreza „Majówka – aktywnie i pozytywnie”.- informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta Świnoujścia – Będą atrakcje dla dzieci, koncert zespołu grającego piosenki „Lady Pank”.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczną się o godzinie 10.00 Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Chrystusa Króla. O godzinie 11.00 odbędą się uroczystości na placu Słowiańskim pod Pomnikiem Bohaterom Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej. Bezpośrednio po ich zakończeniu około godziny 12.00 zapraszamy na koncert patriotyczny w wykonaniu Orkiestry Wojskowej Świnoujście. Organizatorzy Urząd Miasta Świnoujście, 8. Flotylla Obrony Wybrzeża, Komenda Portu Wojennego.

Natomiast od godziny 15.00 druga część „Majówki aktywnie i pozytywnie” przy Muszli Koncertowej na promenadzie. W programie pokazy taneczne, występy chórów Kantylena i Logos oraz męskiego zespołu Chwaty. A na zakończenie o godzinie 18.00 koncert „Arie i duety operetkowe”.Również o godzinie 12.00 zapraszamy wszystkich fanów „dwóch kółek” na kolejną już Masę Krytyczną. Zbiórka od godziny 11.00 przy Urzędzie Miasta Świnoujście przy ulicy Wojska Polskiego 1/5.

To tylko część imprez, jakie w tych dniach odbędą się w naszym mieście.

Zobacz również

Klęska na Odrze. Z Wolińskiego Parku Narodowego wywożone jest bydło

W związku z klęską na Odrze, z niezamieszkanych wysp Wolińskiego Parku Narodowego położonych na terenie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.