Strona główna / Lokalne / Jak grillować kiełbasę podczas majówki

Jak grillować kiełbasę podczas majówki

Ot żadna filozofia. Wystarczy kupić kiełbasę, rozpalić grill i położyć na ruszt. Diabeł tkwi jednak w szczegółach. Majówka jest oficjalnym startem sezonu grillowego w Polsce, gdyż właśnie od tego momentu zaczynamy grillować na całego. Królują kiełbasy.

Większość je kiełbasę

Najwięcej miłośników grilla deklaruje, że do kosza piknikowego zabiera kiełbasę. To tradycyjna wędlina ceniona nie tylko na ciepło, ale także na zimno. Z grilla będzie smakować wyśmienicie.

Nacinaj

Nacięcie kiełbasy chroni ją przed pękaniem. Dzięki temu z wnętrza kiełbasy wypłynie nadmiar tłuszczu i wody. Kiełbasę nacinamy nożem niezależnie czy pieczemy ją na kiju, czy na ruszcie. Później wystarczy przełożyć ją na kromkę chleba i zjeść.

Jaką wybrać?

Do grillowania nadają się różne gatunki. Na przykład z rusztu doskonała jest kiełbasa biała, którą można uprzednio sparzyć. Świetne są też małe, cienkie kiełbaski o niemieckim rodowodzie – frankfurterki. Jedną z ciekawych, tradycyjnie polskich pozycji na ruszcie jest kaszanka, zwana kiełbasą dla ubogich. Choć forma jest zbliżona do kiełbasy, to każdy miłośnik zna różnicę. Warto o niej pamiętać, bo z grilla jest po prostu przepyszna i dla wielu to ulubiony przysmak.

Kombinuj

Kiełbasa z grilla może wystąpić sama, ale również będzie dobrze smakować owinięta boczkiem. Można także poszukiwać nowych smaków i na przykład w nacięcia nasypać ziół, włożyć czosnek, czy kawałki sera. Takie kombinacje na pewno dodadzą smaku. Pamiętajmy o przyprawach. Do kiełbasy świetnie nadają się majeranek, papryka i zioła. Nie zapomnijmy o dodatkach: musztardzie – niekoniecznie sarepskiej. Na rynku dostępne są: rosyjska, czy francuska. Tradycjonaliści wybiorą pewnie keczup.

Zobacz również

Znowu wbiegną na szczyt latarni morskiej

W sobotę 20. sierpnia, w ramach imprez Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie XI edycja Międzynarodowego …

3 komentarze

  1. Czy będzie instrukcja jak grillować kiełbasę podczas Bożego Ciała, Dnia Dziecka i Dnia Matki? -:)

  2. W tej dziurze nawet nie ma gdzie rozpalić sobie ogniska, pomijają melinę w parku przy Jachtowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.