Strona główna / Lokalne / Pomysły na rodzinne spędzenie majówki

Pomysły na rodzinne spędzenie majówki

Długi weekend majowy inauguruje sezon kilkudniowych wypadów „za miasto”, z których chętnie korzystamy wiosną i latem. Jest to okazja by zwiedzić miejscowości leżące w bezpośrednim lub nieco dalszym sąsiedztwie. Wybierając się na rodzinny weekend najbardziej zależy nam na miejscach, gdzie nasze dzieci, będą mogły spędzać czas bezpiecznie, jednocześnie doskonale się bawiąc.

W żółtym kajaku

KAJAKIW Świnoujściu jest wiele miejsc w których można spędzić aktywnie weekend. Jednym z nich jest Karsibór. W marinie (ul. 1 Maja) wypożyczymy kajaki do którego bez wahania możemy zabrać dziecko. Pamiętajmy, aby posadzić je zawsze przed nami. Koniecznie pamiętajmy o kamizelce ratunkowej. Marina dysponuje także dziecięcymi rozmiarami

Na autokarowym szlaku

DSC_0082-500x500Jeśli chcemy wykorzystać kilka dni wolnego, możemy wybrać się na jednodniową autokarową wyprawę do Kopenhagi, albo Hamburga. Na koniec wycieczki obowiązkowy punkt programu – odwiedzenie słynnej cukierni Nideregger i spróbowania oryginalnego marcepana, którego zacni hamburscy cukiernicy tam wynaleźli. Szczegóły znajdziemy w Biurze Turystycznym Wybrzeże tel. 91 321 20 23, 601 586 613.

Po niemieckiej stronie jest co robić

koserowJeśli dysponujemy samochodem, polecamy zapakować się z całą rodziną i pojechać do niedawno otwartej farmy w Koserow. Oprócz przetworów truskawkowych znajdziemy tam zjeżdżalnie dla dzieci i mnóstwo atrakcji. Wiejski park rozrywki ma mnóstwo atrakcji. Oprócz żywych zwierząt są także wyścigi motorówek, jazda traktorem, czy płukanie złota.

Dla miłośników historii

art-fort

Fort Gerharda i Podziemne Miasto na Wyspie Wolin mają coś dla trochę starszych dzieci. Ekspozycja wzbogaciła się niedawno w schron zrobiony olbrzymiego kotła parowego. W 1945 roku był przygotowany na schronienie załogi jednej z fabryk w Szczecinie. Oprócz tego znajdziemy bogatą kolekcję starej amunicji, armaty, umundurowanie, a nawet wojskową furmankę. Wybierając się na fort nie zapomnijmy o marchewce dla kóz. Fort od 29 kwietnia do 4 maja otwarty jest w godzinach od 10:00 do 19:00. Przewodnik rusza na trasę średnio raz na godzinę.

art-podziemne

W Podziemnym Mieście od niedawna udostępniono do zwiedzania kolejny podziemny schron. Emocje gwarantowane! Przewodnik na trasę w tej najnowsze atrakcji Pomorza Zachodniego rusza o wyznaczonych godzinach: piątek (29 kwietnia) 15.00, sobota (30 kwietnia), niedziela (1 maja), poniedziałek (2 maja), wtorek (3 maja) – o godzinach: 10:30, 12:30, 13:30, 15:00, 16:30

art-piknik

Pomysłem, który zawsze się sprawdzi i zadowoli całą rodzinę jest wspólny piknik. Alternatyw jest sporo, jeżeli więc nie macie jeszcze pomysłu mamy nadzieję, że nasze propozycje okażą się przydatne. Czas goni, więc do dzieła!

Zobacz również

Klęska na Odrze. Z Wolińskiego Parku Narodowego wywożone jest bydło

W związku z klęską na Odrze, z niezamieszkanych wysp Wolińskiego Parku Narodowego położonych na terenie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.