Strona główna / Lokalne / W tych godzinach będzie pływał trzeci Karsibór

W tych godzinach będzie pływał trzeci Karsibór

Do czasu, kiedy nie zostanie uruchomione stałe połączenie pomiędzy wyspami Wolin i Uznam, goście i mieszkańcy miasta są skazani na połączenia promowe, które w ubiegłym roku musiały w szczycie sezonu, dziennie przeprawić około 10 tysięcy pojazdów. Powodowało to często duże, szczególnie na przeprawie CENTRUM, obsługiwanej przez promy Karibór, kolejki.

– W związku z powyższym, po konsultacjach z dyrekcją Żeglugi Świnoujskiej, Prezydent Miasta podjął decyzję ,iż w okresie sezonu letniego wprowadzony na tę przeprawę zostanie dodatkowy, trzeci prom Karsibór.- mówi Robert Karelus – I tak : od 6 do 16 czerwca dodatkowy prom będzie pływał codziennie, w godzinach od 7.00 do 15.00 ;w piątki i niedziele do 19.00. Od dnia 17 czerwca do 18 września, w godzinach od 9.15 do 20.30. Dodatkowo, od 1 czerwca prom Karsibór będzie kursować każdej nocy, czyli nie będzie przerwy nocnej od północy do godziny 4.30.

Wprowadzenie trzeciego promu będzie możliwe dzięki między innymi zwiększeniu, po raz pierwszy od 2008 roku ,o milion złotych subwencji rządowej dofinansowującej przeprawy promowe.

– W tym roku wyniesie ona już 23 miliony złotych – dodaje Robert Karelus- Aby jednak przeprawy funkcjonowały w sposób zadowalający naszych mieszkańców i gości, miasto z własnego budżetu musi dołożyć około 9 milionów złotych.

Ostatnie lata wskazują, że do Świnoujścia, z każdym sezonem letnim, przybywa coraz więcej turystów.

Według danych zebranych przez Lion’s Bank, obłożenie miejsc noclegowych w naszym mieście przez turystów, w lipcu ubiegłego roku, wynosiło aż 98 procent. – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta – To postawiło nas na pierwszym miejscu wśród 20 najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Polsce. Za nami były Kołobrzeg, Międzyzdroje, Mielno, Sopot, Zakopane, Karpacz, Szczyrk.

Tegoroczny sezon zapowiada się dla branży turystycznej równie obiecująco.

Zobacz również

GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Baltic Pipe

GAZ-SYSTEM zakończył budowę Baltic Pipe – najważniejszego projektu energetycznego realizowanego w ramach rządowej strategii dywersyfikacji …

Jeden komentarz

  1. Jeden prom powinien pływać wahadłowo co sześć godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.