Strona główna / Lokalne / Karsibór do wynajęcia. Wolą zapłacić niż stać w kolejce

Karsibór do wynajęcia. Wolą zapłacić niż stać w kolejce

Gdy trzeba szybko przewieźć dobrej jakości beton na plac budowy, nie liczy się cena, a czas. Są tacy, którzy potrafią nawet zapłacić, aby wynająć prom do szybkiego przewozu betoniarek. Z takiej możliwości korzystają firmy budujące w Świnoujściu apartamentowce.

Nasze promy były w przeszłości wynajmowane w celu szybkiego transportu betonu w tzw. „gruszkach”. Pojazdy wjeżdżały na pokład bez stania w kolejce, a prom od razu odpływał – mówi Jerzy Barczak, dyrektor Żeglugi Świnoujskiej. – Także w nocy – zaznacza.

Ostatnio z takiej możliwości korzystała firma budująca najwyższy hotel w Świnoujściu. Promy były także wykorzystywane do przewozu betonu podczas budowy galerii handlowej przy ul. Dąbrowskiego.

Dziennie świnoujskie promy transportują nie tylko pojazdy osobowe. Przez Świnę przeprawiają się także autokary, ciężarówki z żywnością, zaopatrzeniem sklepów, a także materiały niebezpieczne takie jak paliwa do stacji benzynowych.

Zobacz również

ETZT. Będą trzy stacje do ładowania elektryków

Trzy stacje do ładowania samochodów elektrycznych powstaną w najbliższym czasie w Świnoujściu. Ogólnodostępne punkty do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.