Strona główna / Lokalne / Karsibór do wynajęcia. Wolą zapłacić niż stać w kolejce

Karsibór do wynajęcia. Wolą zapłacić niż stać w kolejce

Gdy trzeba szybko przewieźć dobrej jakości beton na plac budowy, nie liczy się cena, a czas. Są tacy, którzy potrafią nawet zapłacić, aby wynająć prom do szybkiego przewozu betoniarek. Z takiej możliwości korzystają firmy budujące w Świnoujściu apartamentowce.

Nasze promy były w przeszłości wynajmowane w celu szybkiego transportu betonu w tzw. „gruszkach”. Pojazdy wjeżdżały na pokład bez stania w kolejce, a prom od razu odpływał – mówi Jerzy Barczak, dyrektor Żeglugi Świnoujskiej. – Także w nocy – zaznacza.

Ostatnio z takiej możliwości korzystała firma budująca najwyższy hotel w Świnoujściu. Promy były także wykorzystywane do przewozu betonu podczas budowy galerii handlowej przy ul. Dąbrowskiego.

Dziennie świnoujskie promy transportują nie tylko pojazdy osobowe. Przez Świnę przeprawiają się także autokary, ciężarówki z żywnością, zaopatrzeniem sklepów, a także materiały niebezpieczne takie jak paliwa do stacji benzynowych.

Zobacz również

Spłoszony koń uciekał uciekał ulicami Świnoujścia

W niedzielne popołudnie policjanci, patrolując rejon Wybrzeża Władysława IV, dostrzegli machającą kobietę, która poinformowała ich, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.