Strona główna / Lokalne / Budżet Obywatelski. Czekamy na was w środę

Budżet Obywatelski. Czekamy na was w środę

Kolejny punkt informacyjny dotyczący Budżetu Obywatelskiego 2017 czynny będzie w najbliższą środę (15. czerwca 2016 r.), w godzinach 15.30 – 17.30 w Urzędzie Miasta Świnoujście, pokój 129. Przypominamy, że w piątek 17 czerwca 2016 r. mija termin składania wniosków z projektami do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego.

Pierwsze wnioski już wpłynęły. Oba dotyczą lewobrzeża miasta. Ale mieszkańcy Warszowa i Karsiboru również zapowiadają złożenie wniosków.

To już trzecia edycja BO w Świnoujściu. Tym razem mieszkańcy mogą składać swoje propozycje w zakresie tzw. projektów miękkich oraz twardych. Pierwsze to przedsięwzięcia o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym i sportowym. Koszt proponowanego projektu nie ma może przekroczyć 100 tys. złotych. Drugie, tzw. twarde projekty, to budowa, modernizacja lub remont infrastruktury miejskiej. W tym przypadku maksymalna wartość projektu nie może przekroczyć 500 tys. złotych. W sumie cały BO 2017 opiewa na kwotę 2,5 mln złotych. Ile wniosków mieszkańców zostanie za te pieniądze zrealizowanych zależy od głosowania nad złożonymi projektami, które rozpocznie się 29 sierpnia i potrwa do 23 września 2016 r.

Głosowanie poprzedzone będzie prezentacją złożonych wniosków, ze spotkaniem z ich autorami włącznie.

Podobnie, jak w poprzednich latach, rozpoczęciu tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, towarzyszyły mobilne punkty informacyjne. Funkcjonowały na Warszowie, w Przytorze – Łunowie oraz w Karsiborze i na Placu Wolności (na zdjęciu).

Oprócz tych punktów, każdy zainteresowany może zasięgnąć informacji na temat budżetu w Biurze Informacji i Konsultacji Społecznych, które znajduje się w pokoju 129 w głównych budynku Urzędu Miasta przy ulicy Wojska Polskiego 1/5, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30. Można także zadzwonić pod numer 91 327 86 04 lub wysłać pytanie przez Internet pod adres bik@um.swinoujscie.pl

I sporo osób z tego korzysta – mówi Robert Karelus, kierownik BIK UM. – Najczęściej ludzie pytają o podpisy poparcia wniosku. Przypominamy, że każdy wniosek musi poprzez minimum 40 mieszkańców. Jednocześnie jedna osoba, może podpisać się po kilkoma wnioskami. Tu nie ma ograniczeń. Co innego przy głosowaniu. W tym przypadku można zagłosować tylko raz, czyli oddać głos tylko na jeden konkretny wniosek. 

Tekst i zdjęcie BIK UM Świnoujście

Zobacz również

W Świnoujściu wciąż istnieją bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się osób niepełnosprawnych

Miasto cały czas rozbudowuje się i modernizuje, jednak na co dzień możemy nie zauważyć błahych …

Jeden komentarz

  1. Mój projekt jest taki, żeby skruszyć komunistyczny beton w urzędzie miasta i zalać go ołowiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.