Strona główna / Lokalne / Dwóch wyrostków prawie skatowało 62-latka!

Dwóch wyrostków prawie skatowało 62-latka!

Dzięki czujności dyżurnego policji udało się zapobiec tragedii.  Dwóch agresywnych młodych mężczyzn pastwiło się nad 62-latkiem, chociaż nic im nie zrobił. Do zdarzenia doszło w niedzielę w samym centrum miasta. Lekarz stwierdził u pobitego 62-latka stłuczenie nosa, czoła, ręki, uda oraz łuku żebrowego.

Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek. Po godzinie 6.00 dyżurny policji, obserwujący monitoring miejski, zauważył na Placu Wolności dwóch młodych mężczyzn, którzy zadawali ciosy starszemu mężczyźnie.

– Operator niezwłocznie w to miejsce skierował patrol, przekazując im rysopisy sprawców. Dodatkowo do poszkodowanego skierował ambulans celem udzielenia mu pomocy medycznej – mówi st. asp. Beata Olszewska z policji.

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców. Młodzi mężczyźni zachowywali się agresywnie, nie reagowali na wezwania do zachowania zgodnego z prawem. Badanie alkomatem 21-latków wykazało, że obaj byli nietrzeźwi, mieli ponad dwa promile alkoholu.

– Zatrzymani 21-letni mieszkańcy Świnoujścia trafili do policyjnego aresztu, gdzie przez następne godziny trzeźwieli. Policjanci przyjęli od pokrzywdzony zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. O winie sprawców przesądził obraz zarejestrowany przez jedną z kamer – tłumaczy st. asp. Beata Olszewska z policji.

Stróże prawa już przedstawili mężczyznom zarzuty pobicia i narażenia poszkodowanego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź poniesienia uszczerbku na zdrowiu, do których się przyznali. Obaj tłumaczyli swoje zachowanie ilością wypitego alkoholu.

21-latkowie wkrótce staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara pozbawienia wolności do trzech lat.

Zobacz również

Policjanci sprawdzają numery seryjne rowerów

Świnoujscy policjanci prowadzą kontrole rowerzystów. Sprawdzają nie tylko czy łamią przepisy, ale także to czy …

Jeden komentarz

  1. zutylizować ich, jedyne wyjście na takich bandytów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.