Strona główna / Lokalne / Dwóch wyrostków prawie skatowało 62-latka!

Dwóch wyrostków prawie skatowało 62-latka!

Dzięki czujności dyżurnego policji udało się zapobiec tragedii.  Dwóch agresywnych młodych mężczyzn pastwiło się nad 62-latkiem, chociaż nic im nie zrobił. Do zdarzenia doszło w niedzielę w samym centrum miasta. Lekarz stwierdził u pobitego 62-latka stłuczenie nosa, czoła, ręki, uda oraz łuku żebrowego.

Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek. Po godzinie 6.00 dyżurny policji, obserwujący monitoring miejski, zauważył na Placu Wolności dwóch młodych mężczyzn, którzy zadawali ciosy starszemu mężczyźnie.

– Operator niezwłocznie w to miejsce skierował patrol, przekazując im rysopisy sprawców. Dodatkowo do poszkodowanego skierował ambulans celem udzielenia mu pomocy medycznej – mówi st. asp. Beata Olszewska z policji.

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców. Młodzi mężczyźni zachowywali się agresywnie, nie reagowali na wezwania do zachowania zgodnego z prawem. Badanie alkomatem 21-latków wykazało, że obaj byli nietrzeźwi, mieli ponad dwa promile alkoholu.

– Zatrzymani 21-letni mieszkańcy Świnoujścia trafili do policyjnego aresztu, gdzie przez następne godziny trzeźwieli. Policjanci przyjęli od pokrzywdzony zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. O winie sprawców przesądził obraz zarejestrowany przez jedną z kamer – tłumaczy st. asp. Beata Olszewska z policji.

Stróże prawa już przedstawili mężczyznom zarzuty pobicia i narażenia poszkodowanego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź poniesienia uszczerbku na zdrowiu, do których się przyznali. Obaj tłumaczyli swoje zachowanie ilością wypitego alkoholu.

21-latkowie wkrótce staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara pozbawienia wolności do trzech lat.

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Jeden komentarz

  1. zutylizować ich, jedyne wyjście na takich bandytów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.