środa , 5 października 2022
Strona główna / Sport / Najmłodsi wyspiarze w finałowej czwórce

Najmłodsi wyspiarze w finałowej czwórce

W Sobotę 11 czerwca 2016 r. najmłodsze dzieci trenujące we Flocie Świnoujście urodzone w latach 2009 i 2010 rozegrały swój pierwszy turniej w barwach Floty. W przygranicznym Seebad Ahlbeck do turniejowej walki przystąpiło 10 drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy. Flota trafiła do grupy B. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem małych „ Wyspiarzy” 1-0, a zwycięską bramkę – pierwszą w historii tej drużyny Floty – zdobył w 6 minucie meczu Jakub Szczubkowski. W kolejnych meczach grupowych maluszki z Floty zdobyły jeszcze cztery punkty i trzy bramki, które zdobywali Kuba Trzeciak (dwie) i ponownie Jakub Szczubkowski. Z siedmioma punktami Flota z drugiego miejsca w grupie awansowała do półfinału, gdzie trafiła na bardzo mocną drużynę A Hertha 03 z podberlińskiego Zehlendorf, która w turnieju wystawiła dwa zespoły. Hertha 03 Zehlendorf „A” w fazie grupowej zdobyła aż 14 bramek nie tracąc żadnej.

Wydawało się więc, że Flota nie poradzi sobie z tą mocną przeszkodą. Tymczasem po świetnym meczu i trzeciej w turnieju bramce Kuby Trzeciaka mali „Flociarze” uzyskali remis 1-1 i do wyłonienia finalisty potrzebne były rzuty karne, które strzelano w serii po 3. Te niestety skutecznie wykonywali tylko piłkarze Herthy 03 wygrywając 2-0 i to oni zagrali w finale gdzie pokonali swój drugi zespół 2-0. Podłamani piłkarze Floty nie sprostali również ostatniej przeszkodzie, przegrywając mecz o trzercie miejsce z gospodarzami turnieju Eintrachtem Seebad Ahlbeck „A” 0-1 i zakończyli turniej na czwartej pozycji. Dla dzieci, które grały ze sobą po raz pierwszy w życiu to IV miejsce jest dużym sukcesem. Organizatorzy docenili drużynę Floty, przyznając jej kapitanowi Janowi Wyralskiemu tytuł najlepszego piłkarza turnieju w kategorii obrońca. Na duże słowa uznania zasłużył również Kuba Trzeciak, który stanowił motor napędowy akcji ofensywnych Floty. Generalnie cały zespół zagrał bardzo dobrze i zasłużył na pochwałę. Wejście do półfinału w pierwszym turnieju w życiu tych dzieci uznać należy za duży sukces.

Wyniki rozegranych przez Flotę meczów:
Flota – Eintracht Wandlitz A 1-0
Flota – Greifswalder FC 1-1
Flota – Eintracht Seebad Ahlbeck B 2-0
Flota – Hertha 03 Zehlendorf B 0-1
Półfinał:
Flota – Hertha 03 Zehlendorf A 1-1 k. 0-2
Mecz o 3 miejsce:
Flota – Eintracht Seebad Ahlbeck A 0-1

Kolejność końcowa turnieju:
1. Hertha 03 Zehlendorf A
2. Hertha 03 Zehlendorf B
3. Eintracht Seebad Ahlbeck A
4. Flota Świnoujście
5. Greifswalder FC
6. Eintracht Wandlitz B
7. Einheit Zepernick
8. Eintracht Wandlitz A
9. Blau-Weiß Petershagen/Eggersdorf
10. Eintracht Seebad Ahlbeck B

Skład Floty: 12. Miłosz Zakrzewski, 6. Hubert Ciesielski, 2. Jan Wyralski (kapitan), 20. Kacper Wolicki, 17. Gerard Lewczuk, 3. Jakub Szczubkowski, 5. Kuba Trzeciak, 9. Bartosz Słabosz, 10. Kacper Mikiewicz, 11. Adam Dąbrowski, 4. Ryszard Mrowca.

Źródło własne. Fot. Marek Trzeciak

Zobacz również

Kickboxing Pomorze Świnoujście

21 listopada 2020 w Szczecinie odbył się Polish Figter Kids 5 im. Krzysztofa Pajewskiego. Turniej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.