Strona główna / Lokalne / Nowa karetka dla Świnoujścia

Nowa karetka dla Świnoujścia

Ratownicy medyczni już nie muszą się martwić, że podczas jazdy z pacjentem, w karetce nieoczekiwanie otworzą się drzwi. We wtorek pogotowie ratunkowe ze Świnoujścia otrzymało nowoczesnego mercedesa. Karetka wyposażona jest w najnowszy sprzęt i aparaturę medyczną, m.in. defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie do automatycznego ucisku klatki piersiowej, kardiomonitor, respirator, pompę infuzyjną, nosze podbierające, deskę ortopedyczną czy krzesełko transportowe. Koszt auta wyniósł około 555 tys. zł.

Oprócz Świnoujścia, nowe karetki otrzymała Chojna, Choszczno, Chociwel, Gryfice, Kamień Pomorski, Kołobrzeg, Koszalin, Pyrzyce, Łobez, Świdwin i Wałcz.

– Sprawna i dobrze wykwalifikowana załoga oraz nowoczesny sprzęt to podstawa skutecznego ratowana ludzkiego życia. Zakupem ambulansów pragniemy zabezpieczyć te warunki, tym bardziej, że w ramach akcji medycznych wszystkie nasze karetki pokonują rocznie około 4.5 miliona kilometrów – podkreślił dyrektor WSPR w Szczecinie Roman Pałka.

W sumie w latach 2010-2015 Stacja przeznaczyła 32 mln zł na wymianę swojej floty. Wzbogaciła się ona o 70 nowoczesnych karetek. Obecnie WSPR dysponuje 145 ambulansami. Rocznie wykonuje ponad 160 tys. wyjazdów ratujących życie.

Foto: WZP

Zobacz również

Rozładunek żurawia budowlanego. Deptak Słowackiego będzie zamknięty

Dziś (wtorek) od godz. 23.00 do jutra (środa) do godziny 5.00 rano mogą wystąpić czasowe …

Jeden komentarz

  1. Dlaczego karetka nie jest z napędem 4×4, albo 6×6?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.