Strona główna / Lokalne / Strażacy ćwiczą w gazoporcie przed przyjazdem prezydenta

Strażacy ćwiczą w gazoporcie przed przyjazdem prezydenta

Rozpoczęły się dwudniowe ćwiczenia strażaków na terenie gazoportu. Bierze w nich udział kilkudziesięciu strażaków. Scenariusz zakłada pożar na terenie terminala LNG. Strażacy mają w jak najkrótszym czasie go ugasić i nie dopuścić do rozprzestrzeniania się w stronę lasu.

13460762_1045447912170893_674522832_oPrzypomnimy, że terminal LNG w kwietniu 2016 r. uzyskał pozwolenie na użytkowanie, a w maju został odebrany od wykonawcy. Może dostarczać do polskiej sieci przesyłowej do 5 mld m sześc. gazu rocznie. Jest jedyną tej wielkości infrastrukturą w Europie Północnej i Środkowo – Wschodniej. Za budowę inwestycji odpowiedzialna była spółka zależna Polskie LNG S.A., której właścicielem jest GAZ-SYSTEM S.A.

18 czerwca 2016 r. odbędzie się uroczystość, podczas której ta kluczowa dla bezpieczeństwa energetycznego Polski inwestycja otrzyma imię Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W ten sposób zostanie uhonorowana osoba, dla której wzmocnienie pozycji kraju na mapie energetycznej Europy było jednym z głównych celów jego prezydentury. ,

Na to wydarzenie zostali zaproszeni Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz Prezes Rady Ministrów Beata Szydło, a także osoby, którym bliskie są sprawy bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Zobacz również

Nowi strażacy w szeregach Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu

25 listopada 2022 roku w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu odbyło się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.