Strona główna / Lokalne / Tu stanie najwyższy budynek w mieście. Ogrodzono teren

Tu stanie najwyższy budynek w mieście. Ogrodzono teren

Przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Jacka Malczewskiego rozpoczęła się budowa 14-piętrowego wieżowca. We wtorek ogrodzono teren. W najbliższych dniach mają rozpocząć się prace geologiczne. Inwestor ma już pozwolenie na budowę.

23b53c97088d3c34bb9e5905a0294d3aTeraz w tym miejscu jest zielony skwerek z kilkoma klonami. Autorem projektu budynku jest biuro architektoniczne z Poznania – Via Nova Pracownia Architektury. Inwestorem jest Pomerania Development spółka z o.o. z Poznania. Obowiązujące dla tego obszaru miasta dokumenty planistyczne dopuszczają w tym miejscu taką dominantę. Inwestor jeszcze nie wie jak będzie nazywał się wieżowiec. Być może ogłosi konkurs na nazwę wśród mieszkańców. W ofercie sprzedaży znajdą się zarówno lokale mieszkalne jak i lokale użytkowe znajdujące się na parterze budynku.

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

8 komentarzy

 1. A kto na to dał zgodę ! tym powinna zając się ABW !! A gdzie mieszkania dla młodych ludzi ,małżeństw czy dalej mają mieszkać kątem rodziców lub wynajmować za grube pieniądze ! kiedy zaczną budować dla nich a nie pod wynajem dla bogaczy …

 2. przykre.. w tym mieście panuje prawdziwy b… l architektoniczny

 3. alicja kwiatek

  To się nadaje do telewizji.

 4. Przecież tam jest więcej drzew, są ogromne platany właśnie, od których osiedle wzięło swą nazwę. Nowo nasadzone drzewa zaczną spelniać swoją rolę oczyszczania powietrza za kilkadziesiąt lat. Jeśli już urząd musi miec blisko swoje ulubione lokale, to może te dorosłe drzewa po prostu przesadzić. Są do tego specjalne maszyny polecam . A w konkursie na nazwę budynku proponuję:” Rzeź Platanów”.

 5. Kolejna dominata ……….. ? A jak to się ma do zabudowy w koło skoro UM tak bardzo przestrzega zgrania kompozycyjnego z obecną już zabudową ? Czyli ponownie widać , że są równi i równiejsi z tym że ta zasada z dzielnicy nadmorskiej przenosi się już na działki w mieście. No Pinokio Miejski / rzeczniku UM jak tym rzem to wyjaśnisz? Może P Agatowska Ci podpowie ? Jaką to tym razem przedstawisz ” ciekawą i prawdziwą historię mrożącą krew w żyłach ” ? A te dokumenty to powstały chyba w iście sprinterskim tempie i wielkiej konspiracji pewnie i wyłącznie ( więc chyba na zamówienie ) tylko pod tego inwestora jak i pod wielu w dzielnicy nadmorskiej ? Inwestor pewnie musiał mieć wpływowego promotora swojego pomysłu jak i wiele” ciekawych i przekonywujących argumentów dla tego tego promotora ) :)) .

 6. A co z budową wieżowca między blokami ulicy Wyspiańskiego, a Blokami Matejki 12 a, b, c?!
  Dlaczego jest na ten temat cisza?!
  Ludzie się bulwersuję, bo ma stanąć ściana bloku około 7 metrów od okien.

 7. Współczuję lokalom z widokiem na skwer , ten kolos zasłoni im świat , ale fajnie mają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.