Strona główna / Lokalne / W 5 minut dostał 27 punktów karnych

W 5 minut dostał 27 punktów karnych

W miniony piątek w godzinach wieczornych policjanci podczas patrolowania ulic miasta przy ulicy Grunwaldzkiej zwrócili uwagę na pojazd marki Ford, który nie zastosował się do znaku poziomego “podwójna linia ciągła” oraz znaku “nakaz jazdy z prawej strony znaku”, wykonując następnie manewr wyprzedzania, naruszając przy tym zakaz wyprzedzania na przejściach dla pieszych oraz zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniach, a następnie nie sygnalizując kierunkowskazem skręcił w ulicę Rybaki.

– Stróże prawa zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec Świnoujścia, którego poinformowali, że w niespełna pięć minut popełnił kilka rażących wykroczeń. Dalsza kontrola drogowa wykazała, że pojazd, którym poruszał się mężczyzna nie posiadał ważnych badań technicznych, w związku z czym został zatrzymany dowód rejestracyjny – tłumaczy st. asp. Beata Olszewska z policji.

Funkcjonariusze podsumowali liczbę złamanych przepisów ruchu drogowego przez 28-letniego kierowcę. Okazało się, że mężczyzna za niespełna 5 minut jazdy wbrew przepisom ustawy prawo o ruchu drogowym otrzymał 27 punktów karnych.

Teraz przyczyny swojego nieodpowiedzialnego zachowania na drodze tłumaczyć będzie przed sądem, gdzie zostanie skierowany wniosek o ukaranie. Za popełnione wykroczenia świnoujścianinowi grozi kara grzywny nawet do 5.000 zł, grozi mu też cofnięcie uprawnień do kierowania i konieczność zdawania ponownego egzaminu.

Zobacz również

Rzecznik KEP o limitach w kościołach: trzeba się odwołać do odpowiedzialności proboszczów

Nie ma ustaleń, które pozwalałyby na weryfikowanie paszportów covidowych. Przepis jest przepisem, ale jak zawsze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.