Strona główna / Lokalne / W Łunowie trzymają psy na łańcuchach. Łamią prawo!

W Łunowie trzymają psy na łańcuchach. Łamią prawo!

Animalsi ze Świnoujścia wybrali się we wtorek do Łunowa. Sprawdzili w jakich warunkach trzymane są zwierzęta, a zwłaszcza psy pilnujące posesji. To co zobaczyli wymaga pilnej interwencji. Psy są trzymane nieustannie na łańcuchach. Mało tego, niektóre są tak krótkie, że zwierzęta nie są w stanie wejść do prowizorycznej budy.

– Psa zastaliśmy na zbyt krótkim łańcuchu do budy, która była w bardzo złym stanie, w pobliżu nie było miejsca, gdzie pies mógłby schować się przed warunkami atmosferycznymi, zwierzę nie posiadało również dostępu do wody – opowiada Beata Kastrau z Fundacji Animals Przystań Świnoujście. – Jeśli do jutra nie właścicielka nie zareaguje, wówczas poprosimy o pomoc straż miejską – dodaje.

Według  Ustawy o Ochronie Zwierząt „trzymanie zwierząt na uwięzi, która powoduje u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz nie zapewnia możliwości niezbędnego ruchu” jest znęcaniem się – a znęcanie się jest karalne. Pies nigdy niespuszczany z łańcucha nie ma „możliwości niezbędnego ruchu”.

Co zrobić, jeśli widzimy psa uwiązanego na łańcuchu? Przyjrzeć się, czy ma miskę z wodą i szczelną budę z wystarczająco dużym otworem i łańcuchem dość długim, by mógł do niej wejść, czy nie jest wychudzony, wyłysiały czy skołtuniony, czy nie wygląda na chorego, czy nie stoi po kostki w błocie lub własnych odchodach.

Jeśli zauważysz którąś z wymienionych rzeczy, zawiadom straż miejską tel. 91 321 99 40 lub Fundację Animals Przystań Świnoujście tel. 883 921 782.

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

Jeden komentarz

  1. Wziąć tych wieśniaków też na łańcuch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.