Strona główna / Lokalne / W Łunowie trzymają psy na łańcuchach. Łamią prawo!

W Łunowie trzymają psy na łańcuchach. Łamią prawo!

Animalsi ze Świnoujścia wybrali się we wtorek do Łunowa. Sprawdzili w jakich warunkach trzymane są zwierzęta, a zwłaszcza psy pilnujące posesji. To co zobaczyli wymaga pilnej interwencji. Psy są trzymane nieustannie na łańcuchach. Mało tego, niektóre są tak krótkie, że zwierzęta nie są w stanie wejść do prowizorycznej budy.

– Psa zastaliśmy na zbyt krótkim łańcuchu do budy, która była w bardzo złym stanie, w pobliżu nie było miejsca, gdzie pies mógłby schować się przed warunkami atmosferycznymi, zwierzę nie posiadało również dostępu do wody – opowiada Beata Kastrau z Fundacji Animals Przystań Świnoujście. – Jeśli do jutra nie właścicielka nie zareaguje, wówczas poprosimy o pomoc straż miejską – dodaje.

Według  Ustawy o Ochronie Zwierząt „trzymanie zwierząt na uwięzi, która powoduje u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz nie zapewnia możliwości niezbędnego ruchu” jest znęcaniem się – a znęcanie się jest karalne. Pies nigdy niespuszczany z łańcucha nie ma „możliwości niezbędnego ruchu”.

Co zrobić, jeśli widzimy psa uwiązanego na łańcuchu? Przyjrzeć się, czy ma miskę z wodą i szczelną budę z wystarczająco dużym otworem i łańcuchem dość długim, by mógł do niej wejść, czy nie jest wychudzony, wyłysiały czy skołtuniony, czy nie wygląda na chorego, czy nie stoi po kostki w błocie lub własnych odchodach.

Jeśli zauważysz którąś z wymienionych rzeczy, zawiadom straż miejską tel. 91 321 99 40 lub Fundację Animals Przystań Świnoujście tel. 883 921 782.

Zobacz również

Zaginął Günter Schmidt. Szukają także w Świnoujściu

Niemiecka policja prosi o pomoc w odnalezieniu Güntera Schmidta (70) z Zempin, który zaginął 22 …

Jeden komentarz

  1. Wziąć tych wieśniaków też na łańcuch.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.