Strona główna / Lokalne / Wołoszański znowu będzie kręcił w Świnoujściu
Ekipa Podziemnego Miasta jest gotowa na kolejną nieodkrytą tajemnicę. Foto: Fort Gerharda

Wołoszański znowu będzie kręcił w Świnoujściu

Popularyzator historii Bogusław Wołoszański polubił Świnoujście. To za sprawą wielu nieodkrytych tajemnic i zagadek. Świnoujście przez wiele lat pełniło ważny punkt na militarnej mapie Polski. A takie historie najbardziej lubi dziennikarz Bogusław Wołoszański. Jak ustaliliśmy, będzie przebywał w naszym mieście w sierpniu. Zabierze ze sobą ekipę filmowców, aby zajrzeć do Podziemnego Miasta i wytłumaczyć widzom, ze właśnie z tego miejska miała prawdopodobnie rozpocząć się inwazja Układu Warszawskiego na Skandynawię.

Dziennikarz bardzo często odwiedza Świnoujście.  Dobrze się tu czuje, a wśród władz miasta znalazł przyjaciół. Jednym z nich jest Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia.

– Bogusław prowadził jedną z poprzednich edycji Dni Twierdzy na Wyspach. Nie wiadomo, czy w tym roku przyjedzie, ale z pewnością będzie w sierpniu. Wejdzie wówczas z ekipą telewizyjną do podziemi schronu położonego w Przytorze – mówi Paweł Sujka.

Bogusław Wołoszański to polski dziennikarz i popularyzator historii, autor wielu książek o tematyce historycznej. Pomysłodawca oraz autor kultowego programu telewizyjnego i radiowego „Sensacje XX wieku”.

Zobacz również

Świnoujścianie na Halowym Mitingu Lekkoatletycznym w Szczecinie

  Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w dniu 22 stycznia 2022 r. zorganizował dla zawodników …

Jeden komentarz

  1. też się KRĘCIŁEM po Świnoujściu i nie tylko i nikt o tym nie napisał! 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.