poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Wołoszański znowu będzie kręcił w Świnoujściu
Ekipa Podziemnego Miasta jest gotowa na kolejną nieodkrytą tajemnicę. Foto: Fort Gerharda

Wołoszański znowu będzie kręcił w Świnoujściu

Popularyzator historii Bogusław Wołoszański polubił Świnoujście. To za sprawą wielu nieodkrytych tajemnic i zagadek. Świnoujście przez wiele lat pełniło ważny punkt na militarnej mapie Polski. A takie historie najbardziej lubi dziennikarz Bogusław Wołoszański. Jak ustaliliśmy, będzie przebywał w naszym mieście w sierpniu. Zabierze ze sobą ekipę filmowców, aby zajrzeć do Podziemnego Miasta i wytłumaczyć widzom, ze właśnie z tego miejska miała prawdopodobnie rozpocząć się inwazja Układu Warszawskiego na Skandynawię.

Dziennikarz bardzo często odwiedza Świnoujście.  Dobrze się tu czuje, a wśród władz miasta znalazł przyjaciół. Jednym z nich jest Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia.

– Bogusław prowadził jedną z poprzednich edycji Dni Twierdzy na Wyspach. Nie wiadomo, czy w tym roku przyjedzie, ale z pewnością będzie w sierpniu. Wejdzie wówczas z ekipą telewizyjną do podziemi schronu położonego w Przytorze – mówi Paweł Sujka.

Bogusław Wołoszański to polski dziennikarz i popularyzator historii, autor wielu książek o tematyce historycznej. Pomysłodawca oraz autor kultowego programu telewizyjnego i radiowego „Sensacje XX wieku”.

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

Jeden komentarz

  1. też się KRĘCIŁEM po Świnoujściu i nie tylko i nikt o tym nie napisał! 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.