Strona główna / Lokalne / Świnoujście Match Race. Na Świnie znowu będzie się działo!

Świnoujście Match Race. Na Świnie znowu będzie się działo!

Do centrum Świnoujścia powracają regaty Polish Match Tour. Czas na kolejny pokaz emocjonujących pojedynków na wodzie w wykonaniu najlepszych zawodników match racingowych, którzy w Świnoujściu walczyć będą o punkty Pucharu Świata żeglarskiej federacji ISAF.

Po 2 latach organizacji regat Pucharu Świata w 2014 i 2015, Mistrzostw Europy w 2014 i Mistrzostw Świata Juniorów w 2015 roku, które pokazały, że regaty najwyższej rangi można organizować w centrum Świnoujścia, zapewniając nie lada atrakcje mieszkańcom i turystom, w tym roku organizatorzy Polish Match Tour powracają ponownie na Świnę. Flotę Polish Match Tour – 6 identycznych jachtów klasy Tom28 można było zobaczyć po raz pierwszy w tym roku w czerwcu podczas regat Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Teraz czas na akt 2 – match racing w najlepszym wydaniu.

Świnoujście Match Race będzie w tym roku częścią istnie żeglarskiego święta – Sail Świnoujście. Podczas, gdy nabrzeże portowe w Świnoujściu gościć będzie żaglowce z całego świata, na Świnie toczyć się będzie walka znakomitych sterników meczowych w odległości dosłownie kilku metrów od nabrzeża. Takie atrakcje już w dniach 19-21 sierpnia 2016.

„Zależy nam na budowaniu marki Świnoujścia jako miasta – organizatora imprez żeglarskich o najwyższej randze. Zeszłoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów zdobyły uznanie przedstawicieli międzynarodowej federacji żeglarskiej ISAF. Świna to nowy i atrakcyjny akwen dla turystów i kibiców, którzy spektakularne zmagania żeglarskie mają podane na wyciągnięcie ręki co jest unikalne dla tej dyscypliny sportu. Dla zawodników prąd rzeki w kanale portowym i wymagający zmienny wiatr to naprawdę duży sprawdzian ich umiejętności technicznych i taktycznych.” – mówi Maciej Cylupa, organizator Polish Match Tour.

W ciągu 3 dni regat planowane jest rozegranie ponad 60 wyścigów w tym faza eliminacyjna oraz półfinały i finały w systemie play-off. Nad sprawnych przebiegiem regat czuwać będzie 10 osobowa międzynarodowa komisja sędziowska z arbitrami z Niemiec, Szwajcarii i Polski. Na starcie zobaczymy znane nazwiska, między innymi zawodników ze Szwecji, Danii, Finlandii, Niemiec i Szwajcarii. Nie zabraknie również polskich załóg. Kibicować na miejscu będzie można Przemysławowi Tarnackiemu, Markowi Stańczykowi, Patrykowi Zbroi i Łukaszowi Wosińskiemu, a komentarz na żywo wyjaśni wszelkie zawiłości regat meczowych. Zapraszamy serdecznie!

Lista Zgłoszeń (stan na 15 czerwca 2016)

poz/sternik/kraj/ranking ISAF

1 Przemek Tarnacki POL 25
2 Antti Luhta FIN 26
3 Marek Stańczyk POL 31
4 Felix Oehme GER 32
5 Łukasz Wosiński POL 39
6 Patryk Zbroja POL 44
7 Nelson Mettraux SUI 46
8 Patrik Sturesson SWE 49
9 Jon Eriksson FIN 51
10 Matias Knip FIN 76
11 Rafał Sawicki POL 104
12 Felix Jacobsen DEN 120

FOT/WILKU

Zobacz również

Próbna ewakuacja na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego

W dniu 23 listopada 2022 r. na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.