Strona główna / Lokalne / Zatrudnił się i okradł pracoddawcę

Zatrudnił się i okradł pracoddawcę

Świnoujscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł ze sklepu ogólnobudowlanego akumulatorowe wkrętarki. Okazało się, że 24-latek odjeżdżając spod sklepu samochodem z kradzionymi przedmiotami popełnił kolejne przestępstwo dotyczące złamania sądowego zakazu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Właściciel dużego sklepu ogólnobudowlanego zgłosił policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu fakt kradzieży trzech wkrętarek akumulatorowych o wartości 3000 zł. Z zawiadomienia wynikało, że opakowania ze sprzętem zginęły z magazynu sklepu.

Moment kradzieży został zarejestrowany na monitoringu zainstalowanym wewnątrz i na zewnątrz obiektu. Ustalono, że osobą odpowiedzialną za kradzież towaru jest zatrudniony od niedawna pracownik sklepu.

Przeglądając zapis stróże prawa ustalili nie tylko sprawcę kradzieży wiertarek, ale i kolejne przestępstwo przez niego popełnione. Po załadowaniu walizek z kradzionym sprzętem do bagażnika samochodu osobowego, 24-letni mieszkaniec Świnoujścia odjechał nim z parkingu, łamiąc tym samym sądowy zakaz kierowania.

Policjanci bez trudu dotarli do miejsca pobytu podejrzewanego i zatrzymali go. Po przedstawieniu zarzutów mężczyzna przyznał się do ich popełnienia. Dalsze czynności mundurowych skupiły się na odzyskaniu skradzionego sprzętu. Jedną z wkrętarek funkcjonariusze odnaleźli w lombardzie i zabezpieczyli, by przekazać ją właścicielowi. Policjanci będą dążyć do odzyskania pozostałych skradzionych przedmiotów.

Nieuczciwy pracownik wkrótce stanie przed obliczem sądu, który za popełnione przestępstwa może wymierzyć mu karę do 5 lat pozbawienia wolności. Czeka go również obowiązek naprawienia szkody.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Zobacz również

PKP Intercity zapowiada nowy rozkład jazdy. Bezpośredni pociąg ze Świnoujścia do Czech

Wprowadzenie nowych pociągów, skrócenie czasu przejazdu na wielu trasach, lepsza dostępność komunikacyjna poprzez wprowadzenie dodatkowych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.