Strona główna / Lokalne / Zatrudnił się i okradł pracoddawcę

Zatrudnił się i okradł pracoddawcę

Świnoujscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł ze sklepu ogólnobudowlanego akumulatorowe wkrętarki. Okazało się, że 24-latek odjeżdżając spod sklepu samochodem z kradzionymi przedmiotami popełnił kolejne przestępstwo dotyczące złamania sądowego zakazu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Właściciel dużego sklepu ogólnobudowlanego zgłosił policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu fakt kradzieży trzech wkrętarek akumulatorowych o wartości 3000 zł. Z zawiadomienia wynikało, że opakowania ze sprzętem zginęły z magazynu sklepu.

Moment kradzieży został zarejestrowany na monitoringu zainstalowanym wewnątrz i na zewnątrz obiektu. Ustalono, że osobą odpowiedzialną za kradzież towaru jest zatrudniony od niedawna pracownik sklepu.

Przeglądając zapis stróże prawa ustalili nie tylko sprawcę kradzieży wiertarek, ale i kolejne przestępstwo przez niego popełnione. Po załadowaniu walizek z kradzionym sprzętem do bagażnika samochodu osobowego, 24-letni mieszkaniec Świnoujścia odjechał nim z parkingu, łamiąc tym samym sądowy zakaz kierowania.

Policjanci bez trudu dotarli do miejsca pobytu podejrzewanego i zatrzymali go. Po przedstawieniu zarzutów mężczyzna przyznał się do ich popełnienia. Dalsze czynności mundurowych skupiły się na odzyskaniu skradzionego sprzętu. Jedną z wkrętarek funkcjonariusze odnaleźli w lombardzie i zabezpieczyli, by przekazać ją właścicielowi. Policjanci będą dążyć do odzyskania pozostałych skradzionych przedmiotów.

Nieuczciwy pracownik wkrótce stanie przed obliczem sądu, który za popełnione przestępstwa może wymierzyć mu karę do 5 lat pozbawienia wolności. Czeka go również obowiązek naprawienia szkody.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.