Strona główna / Lokalne / Dostawili kolejne. Darmowe wypożyczalnie sprzętu na cmentarzu
Sprzęt jest ogólnodostępny i niezabezpieczony, stąd prośba do mieszkańców o zwracanie. Foto: Wojciech Basałygo

Dostawili kolejne. Darmowe wypożyczalnie sprzętu na cmentarzu

Trzy dodatkowe ogólnodostępne stojaki z przyrządami do pielęgnacji grobów i terenu wokół nich stanęły na cmentarzu komunalnym przy ulicy Karsiborskiej. W tej chwili jest ich już pięć. Ustawienie kolejnych planowane jest na wiosnę.

Przypomnijmy. Pierwsze takie stojaki pojawiły się w marcu tego roku. Są na nich konewki, szufle, szczotki, grabie, łopatki. Osoby opiekujące się grobami najbliższych mogą skorzystać ze sprzętu za darmo. Taki sam stojak stanął również na cmentarzu w Przytorze – Łunowie.

– Sprzęt jest ogólnodostępny, niezabezpieczony i każdy może z niego skorzystać. Jedyna nasza prośba, to aby po zakończeniu jego użytkowania wrócił na swoje miejsce. To wszystko – mówi rzecznik prezydenta Świnoujścia Robert Karelus.

Pierwsze tygodnie potwierdziły, że osoby odwiedzające groby chętnie korzystają ze sprzętu. Starają się go nie uszkodzić i z reguły zwracają na miejsce.

Wraz z nadejściem zimy stojaki zostaną przeniesione do magazynu, ale wiosną powrócą – zapewnia Robert Karelus. – Chcemy, aby w przyszłym roku było ich jeszcze więcej.

Tekst i zdjęcie BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Janusz Żmurkiewicz otrzymał odpowiedź w sprawie otwarcia granic z Niemcami

Ze stron wielu środowisk coraz częściej pada pytanie o termin otwarcia granic. Temat to ważny …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.