niedziela , 27 listopada 2022
Strona główna / Kultura / Świnoujskie Wieczory Organowe. Warto posłuchać wirtuozów

Świnoujskie Wieczory Organowe. Warto posłuchać wirtuozów

To wyjątkowy festiwal, bo oprócz koncertów tylko organowych można posłuchać wirtuozów grających na innych, ciekawych instrumentach, a także poezji. W poprzednich festiwalach artyści swymi programami koncertów wielokrotnie dowiedli, że muzyka może nie tylko wzruszać – dozowali słuchaczom rytmy, liryzm i radość, a czasem swą interpretacją utworu – niespodziankę. Czy tak będzie tym razem? Zapewniam, że tak i przekonamy się o tym uczestnicząc w kolejnym koncercie.

Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia, organizator Festiwalu, od początku jeden z koncertów włącza w miejskie obchody Dni Morza. W tym roku ten koncert zapowiada się bardzo ciekawie, bowiem już 24 czerwca wystąpią;

art-klorekMałgorzata KLOREK – szczecińska organistka, kierownik artystyczny festiwalu. Ukończyła studia na wydziałach Wychowania Muzycznego oraz Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu. Studiowała grę organową pod kierunkiem prof. Romualda Sroczyńskiego. Swoje umiejętności doskonaliła u wybitnych pedagogów w Polsce, Niemczech, Belgii i Czechach. Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą. Jest koordynatorem polsko -niemieckiego projektu Europejskiej Akademii Organowej w Angermunde ( Niemcy ).

Ewa RUŁKA – flecistka, ukończyła klasę fletu na Wydziale Pedagogiki Muzycznej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Umiejętności wykonawcze i pedagogiczne doskonaliła na ogólnopolskich i międzynarodowych kursach interpretacji prowadzonych m.in. przez profesorów Philippa Bernolda, Elżbietę Dastych-Szwarc, Petera Lukasa Grafa, Antoniego Wierzbińskiego.

W Świnoujskich Wieczorach Organowych wystąpi po raz pierwszy

art-animatoZespół Harmonijek Ustnych ANIMATO – założony w 1978 roku przez Jerzego Grzesiukiewicza jest najdłużej działającym zespołem kameralnym w Szczecinie. Tworzą go Marek JAROSZYŃSKI (harmonijka chromatyczna), Piotr BIELIŃSKI (harmonijka akordowa), Piotr WŁODARCZYK (harmonijka basowa), absolwenci klasy akordeonu i fortepianu, entuzjaści harmonijki ustnej, koncertujący w niezmienionym składzie od 1992 roku. ANIMATO to zespół unikatowy o bogatym dorobku artystycznym, będący stałym gościem polskich i europejskich festiwali muzycznych. Działa aktywnie w kraju i za granicą, dając rocznie kilkadziesiąt koncertów, m.in. we Włoszech, Niemczech, Szwecji, Estonii i Holandii. ANIMATO posiada w repertuarze własne aranżacje różnego rodzaju muzyki, w tym popularne utwory muzyki klasycznej, standardy jazzowe i swingowe, polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej, a także muzykę morską i ludową z różnych stron świata.

Będzie to koncert przebojów muzycznych, bowiem na program koncertu złożą się utwory takich kompozytorów jak; George BIZET, Johann Sebastian BACH, Georg Philipp TELEMANN, Gordon YOUNG, Franz Wilhelm FERLING, Wolfgang Amadeusz MOZART, Fryderyk CHOPIN, Claude DEBUSSY, Louis J. A. LEFEBURE, Jules MASSENET, Astor PIAZZOLLA i Johann STRAUSS.

Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia wraz z Parafią pw. Chrystusa Króla serdecznie zapraszają na festiwalowe koncerty, zawsze w piątki o godzinie 19-tej w kościele pw. Chrystusa Króla przy pl. Kościelnym w Świnoujściu.

TPŚ-MP/foto arch.

Zobacz również

Wernisaż w Galerii Art: „Pocztówki ze Świnoujścia 69”

Miejski Dom Kultury w Świnoujściu zaprasza do Galerii Art na wystawę grafik „Pocztówki ze Świnoujścia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.