Strona główna / Lokalne / Plac pod budowę apartamentowca ogołocony z drzew

Plac pod budowę apartamentowca ogołocony z drzew

Mieszkańcy Świnoujścia przechodząc koło placu budowy 14-piętrowego wieżowca ze smutkiem patrzyli na wycinane drzewa. W ciągu jednego dnia ogołocono zielony skwer ze wszystkiego co było żywe. Wkrótce w to miejsce wjedzie ciężki sprzęt i zacznie się budowa najwyższego budynku w Świnoujściu.

Przy skrzyżowaniu ulic Malczewskiego i Wojska Polskiego ruszyła budowa 14-piętrowego apartamentowca. Inwestor wyciął 59 drzew za które będzie musiał zapłacić i dodatkowo – nasadzić nowe drzewa.

– Żadne pieniądze nie zrekompensują wycięcia. Było tak ładnie i zielono, a teraz? Szkoda tych wszystkich drzew. Było klimatycznie. Teraz będzie nijak – uważa pani Beata.

13493553_683314468510812_1800691143_oWnioskodawca uzyskał pozwolenie na budowę budynku z garażem podziemnym i usługami. Do wycinki przeznaczono m.in. 5 klonów, 4 platanów i 24 jaworów. Za dwa najcenniejsze drzewa naliczono opłatę, w wysokości 520 240,12 zł na rzecz budżetu miasta. Środki uzyskane z tytułu uiszczonej opłaty będą przeznaczone na finansowanie ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Zobacz również

Kraska: od 15 grudnia obniżamy limity do 30 proc. obłożenia lokali; zamknięte dyskoteki

Od 15 grudnia obniżamy limity do 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach; …

2 komentarze

  1. O o w tym wszystkim chodzi? Ludzi w swinoujsciu ubywa, a domów przybywa

  2. Dziadostwo!Ten zielony skwerek dodawał uroku,zabetonują te Nasze Świnoujście!!!Naciapane tych budynków ,aż się w oczach dwoi,troi….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.