środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Maszty oświetleniowe już stoją

Maszty oświetleniowe już stoją

Warszawska firma TAMEX Obiekty Sportowe S.A. instaluje oświetlenie areny sportowej w ramach zadania: Poprawa funkcjonalności Stadionu Miejskiego w Świnoujściu przy ul. Jana Matejki 22, poprzez budowę infrastruktury lekkoatletycznej.” Oświetlenie ma być gotowe do września 2016 r. To tylko część zmian, jakie w tym roku czekają świnoujski stadion.

Do września 2016 roku na stadionie mają stanąć 4 maszty, które dadzą oświetlenie o natężeniu 200 Luksów.

– Co prawda pojawiły się głosy, że najlepiej byłoby zainstalować mocniejsze oświetlenie, takie o natężeniu 2000 Luksów, to zdaniem innych byłby to niepotrzebny wydatek – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. – Koszt takiego oświetlenia szacowany jest na około 4 mln złotych. Tymczasem przydaje się ono w przypadku wielkich zawodów transmitowanych przez ogólnopolskie telewizje w systemie HD. A międzynarodowych mityngów lekkoatletycznych czy zawodów na poziomie mistrzostw kraju seniorów, raczej nie należy się spodziewać na świnoujskim stadionie. Oświetlenie o natężeniu 200 Luksów z powodzeniem wystarczy natomiast do uprawiania dyscyplin lekkoatletycznych.

Wraz z budową oświetlenia na stadionie – dotąd tylko piłkarskim – powstanie bowiem 4-torowa okrężna bieżnia lekkoatletyczna o długości 400 metrów, 6-torowa bieżnia prosta o dystansie 100 metrów, a także stanowiska do skoku wzwyż, w dal i o tyczce, pchnięcia kulą, rzutu dyskiem, młotem i oszczepem.

– Projekt był konsultowany z przedstawicielami klubów sportowych działających w naszym mieście. Jest również uzgodniony i zaakceptowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki – dodaje Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta.

Wykonawcą tej inwestycji  jest  firma „Gretasport” z Dąbrowy Górnicznej, która wygrała przetarg na „Poprawę funkcjonalności stadionu miejskiego przy ulicy Matejki 22 w Świnoujściu, poprzez budowę infrastruktury lekkoatletycznej”. Jej oferta opiewa na 2 mln 898 tys. złotych.

Na inwestycje miastu udało się uzyskać dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Sportu i Turystyki w ramach  Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej. Podobnie, jak oświetlenie, lekkoatletyczna część stadionu ma być gotowa do września 2016 r.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

Jeden komentarz

  1. Przy 200 luksów, to ledwo można czytać książki.
    A sztuczne ledowe z poszarpanym spektrum widma światła psuje wzrok.

    Nic na przyszłość, za pół roku znowu będą coś ryć na stadionie, bo jaśnie najjaśniejszy nie przewidział, ponieważ ma za daleko do łba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.