środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Tunelowe obawy Niemców. Sąsiedzi boją się samochodów

Tunelowe obawy Niemców. Sąsiedzi boją się samochodów

Na łamach niemieckiej gazety Ostsee Zaitung ukazał się artykuł opisujące obawy zatroskanych niemieckich samorządowców o los wyspy Uznam. Boją się, że po wybudowaniu tunelu pod Świną, w kierunku Niemiec ruszą nie tylko samochody osobowe, ale także ciężarówki. Zamierzają w tej sprawie interweniować zawczasu. Autor artykułu przypomina, że budowa tunelu ma opierać się w głównej mierze o środki z UE.

Dziś przeprawa promowa jest naturalną zaporą dla ciężarówek. Sąsiedzi boją się, że po wybudowaniu stałej przeprawy, w głąb pojadą tiry korujące ich nieprzystosowane do takiego ruchu drogi.

Achim Froitzheim, rzecznik kraju związkowego Vorpommern-Greifswald podkreśla, że Niemcy w kontekście budowy tunelu drogowego w Świnoujściu chcieliby mieć wpływ na życie również niemieckich mieszkańców wyspy Uznam.

Nasz komentarz:

Rozumiem obawy niemieckich sąsiadów. Dlatego trzeba rozmawiać i rozwiewać wątpliwości. Jednak nie wyobrażam sobie, aby nasi sąsiedzi zamierzali „blokować” inwestycję ważną dla świnoujścian. Z tunelu drogowego będą mogli korzystać wszyscy obywatele Unii Europejskiej – także Niemcy. Warto przy  tym wspomnieć, że po wejściu do Strefy Schengen ruch samochodów z niemieckimi rejestracjami na ulicach Świnoujścia drastycznie wzrósł, a przeprawa stała się mniej wydajna, także przez to, że co czwarty  przeprawiający się samochód nalezy do obywatela Niemiec.

Wojciech Basałygo

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

7 komentarzy

  1. Precz z preczem!

  2. W obecnej sytuacji politycznej,po brexicie ,tunelu raczej nie będzie do 2050 roku.Więc spokojnie..

  3. Powstanie tunel a wraz z nim korek od tunelu do samej granicy. Zostanie nam podróżowanie z buta .

  4. rozwiązania powinny być relatywne do niemieckich, nie wiem dlaczego polska zachowuje się jak ubogi krewny, wprowadzić opłaty dla Niemców przy wjeździe klimatyczne i za prom w końcu pływają promami za kasę polskich podatników to na pewno nauczy ich szanowania sąsiadów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.