Strona główna / Lokalne / Uwaga mieszkańcy Karsiboru. Ruszają konsultacje w sprawie powołania Osiedla

Uwaga mieszkańcy Karsiboru. Ruszają konsultacje w sprawie powołania Osiedla

Na Zebraniu Wiejskim mieszkańcy tej części Miasta zdecydowali, że chcą zniesienia Sołectwa Karsibór, a w jego miejsce powołania Osiedla Karsibór. Jednym z elementów niezbędnych do powołania Osiedla przez Radę Miasta jest jego Statut. Projekt tego dokumentu będzie konsultowany z mieszkańcami Karsiboru.

24 czerwca 2016 roku Prezydent Miasta Świnoujście wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących utworzenia Osiedla Karsibór jako jednostki pomocniczej Gminy Miasto Świnoujście oraz Statutu Osiedla Karsibór. Potrwają od 4 lipca do 29 lipca 2016 roku.

Od 4 lipca projekt Statutu i formularz, na którym będzie można wpisać swoje uwagi, będą wyłożone w filii Miejskiego Domu Kultury przy ulicy 1 Maja 40. Treść zarządzenia Prezydenta Miasta, projekt Statutu Osiedla Karsibór oraz formularz uwag dostępne są także na oficjalnej stronie internetowej Miasta Świnoujście w zakładce „Konsultacje Społeczne”, bezpośredni adres: http://www.swinoujscie.pl/pl/news/content/10326

Do 12 lipca każdy mieszkaniec Karsiboru będzie mógł zapoznać się z dokumentem i na formularzu wpisać ewentualne uwagi co do jego treści.

Formularz z uwagami można złożyć:

–  w punkcie konsultacyjnym w filii MDK Karsibór,

–  na Stanowisku Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta Świnoujście (ulica Wojska Polskiego 1/5 czynne w godzinach poniedziałek, środa, piątek od 7.30 do 15.30, w czwartek od 8.30 – 16.30),

– przesłać pocztą na adres Urząd Miasta Świnoujście ulica Wojska Polskiego 1/5, 72-600 Świnoujście

– przesłać w formie elektronicznej w postaci skanu wypełnionego i podpisanego formularza konsultacyjnego na adres: bik@um.swinoujscie.pl

Uwaga. Ostateczny termin składania uwag do projektu Statutu Osiedla Karsibór mija 12 lipca 2016 roku.

Zebranie  mieszkańców  Karsiboru w sprawie projektu statutu i powołania Osiedla Karsibór odbędzie się 14 lipca 2016 roku w filii MDK Karsibór. Początek o godzinie 18.00.

Po zakończeniu konsultacji społecznych i przyjęciu ostatecznej treści projektu Statutu Osiedla Karsibór, sprawa utworzenia Osiedla Karsibór ma stanąć na sierpniowej sesji Rady Miasta Świnoujście.

Tekst i zdjęcie BIK UM Świnoujście

 

Zobacz również

Klęska na Odrze. Z Wolińskiego Parku Narodowego wywożone jest bydło

W związku z klęską na Odrze, z niezamieszkanych wysp Wolińskiego Parku Narodowego położonych na terenie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.