Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA] Świnoujście ma najczystsze i najbezpieczniejsze kąpielisko!

[ZDJĘCIA] Świnoujście ma najczystsze i najbezpieczniejsze kąpielisko!

Nasze kąpielisko jest jedynym z Polsce, które w sezonie letnim 2016 po raz 11. z rzędu otrzymało międzynarodowe wyróżnienie Błękitna Flaga. Po raz 8. takie wyróżnienie otrzymała również nasza nowoczesna marina. W sobotę Błękitną Flagę odebrał Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia, który przekazał prestiżowe wyróżnienie Ewie Wileńskiej – kierownik kąpieliska.

Błękitna Flaga przyznawana jest w dwóch kategoriach: kąpieliskom oraz marinom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych.

To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest nie tylko w Europie, ale również plażom leżącym w tak egzotycznych miejscach jak:  Republika Południowej Afryki, Karaiby, Maroko czy Nowa Zelandia. Błękitna Flaga przyznawana jest tylko na jeden sezon.

Zobacz również

Zmieni się organizacja ruchu na ulicy Skandynawskiej

Prosimy kierowców o zwiększoną uwagę i ostrożną jazdę na drodze krajowej nr 3 w Świnoujściu, …

Jeden komentarz

  1. te flagi to cieszyły kiedyś, teraz wszystkim już spowszedniały i na siłę robienie z tego celebry wygląda delikatnie ujmując niepoważnie. po prostu powiadamia się o przyznaniu i wywiesza się flagę na maszt! bez dorabiania do tego ideologii, imprez, tortów i herbatek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.