Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA] Świnoujście ma najczystsze i najbezpieczniejsze kąpielisko!

[ZDJĘCIA] Świnoujście ma najczystsze i najbezpieczniejsze kąpielisko!

Nasze kąpielisko jest jedynym z Polsce, które w sezonie letnim 2016 po raz 11. z rzędu otrzymało międzynarodowe wyróżnienie Błękitna Flaga. Po raz 8. takie wyróżnienie otrzymała również nasza nowoczesna marina. W sobotę Błękitną Flagę odebrał Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia, który przekazał prestiżowe wyróżnienie Ewie Wileńskiej – kierownik kąpieliska.

Błękitna Flaga przyznawana jest w dwóch kategoriach: kąpieliskom oraz marinom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych.

To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest nie tylko w Europie, ale również plażom leżącym w tak egzotycznych miejscach jak:  Republika Południowej Afryki, Karaiby, Maroko czy Nowa Zelandia. Błękitna Flaga przyznawana jest tylko na jeden sezon.

Zobacz również

208. parkrun po mistrzowsku

208. parkrun stał się okazją do gratulacji dla Karoliny Romańskiej za zdobycie medalu w 13 …

Jeden komentarz

  1. te flagi to cieszyły kiedyś, teraz wszystkim już spowszedniały i na siłę robienie z tego celebry wygląda delikatnie ujmując niepoważnie. po prostu powiadamia się o przyznaniu i wywiesza się flagę na maszt! bez dorabiania do tego ideologii, imprez, tortów i herbatek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.