Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA] Świnoujście ma najczystsze i najbezpieczniejsze kąpielisko!

[ZDJĘCIA] Świnoujście ma najczystsze i najbezpieczniejsze kąpielisko!

Nasze kąpielisko jest jedynym z Polsce, które w sezonie letnim 2016 po raz 11. z rzędu otrzymało międzynarodowe wyróżnienie Błękitna Flaga. Po raz 8. takie wyróżnienie otrzymała również nasza nowoczesna marina. W sobotę Błękitną Flagę odebrał Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia, który przekazał prestiżowe wyróżnienie Ewie Wileńskiej – kierownik kąpieliska.

Błękitna Flaga przyznawana jest w dwóch kategoriach: kąpieliskom oraz marinom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych.

To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest nie tylko w Europie, ale również plażom leżącym w tak egzotycznych miejscach jak:  Republika Południowej Afryki, Karaiby, Maroko czy Nowa Zelandia. Błękitna Flaga przyznawana jest tylko na jeden sezon.

Zobacz również

Plaża nad Zalewem Szczecińskim? Może być wykorzystywana przez miłośników sportów wodnych

Mieszkańcy wyspy Karsibór w Świnoujściu, chcieliby, aby miasto utworzyło na ich osiedlu plażę. Chociaż jest …

Jeden komentarz

  1. te flagi to cieszyły kiedyś, teraz wszystkim już spowszedniały i na siłę robienie z tego celebry wygląda delikatnie ujmując niepoważnie. po prostu powiadamia się o przyznaniu i wywiesza się flagę na maszt! bez dorabiania do tego ideologii, imprez, tortów i herbatek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.