poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / GRECHUTA FESTIVAL / Na początku sierpnia rusza Grechuta Festival. Zaśpiewa Krystyna Janda
Zeszłoroczny Grechuta Festiwal przyciągnął do miasta wielu znakomitych gości. Wśród nich Krystynę Jandę.

Na początku sierpnia rusza Grechuta Festival. Zaśpiewa Krystyna Janda

Po wielkim ubiegłorocznym sukcesie, po raz drugi w Świnoujściu odbędzie się GRECHUTA FESTIVAL. Zapraszamy do Świnoujścia od 1 do 7 sierpnia 2016 roku. Do miasta na 44 wyspach zjedzie blisko 200 wybitnych, znanych i cenionych artystów, którzy zaprezentują się w niemal 30 zdarzeniach w Amfiteatrze im. Marka Grechuty, Muszli koncertowej na Promenadzie, Sali teatralnej MDK, Galerii miejsce sztuki 44 oraz Galerii ART oraz w przestrzeniach miejskich. Od dziś, przez najbliższe trzy tygodnie, prezentować będziemy artystów drugiej edycji festiwalu. Dziś zdradzamy pierwsze nazwiska.

Niewątpliwą gwiazdą GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE 2016 będzie MARYLA RODOWICZ. Koncert „Łatwopalni”, podczas którego artystka zaśpiewa utwory wykonywane wspólnie z Markiem Grechutą (między innymi w słynnym spektaklu Szalona Lokomotywa) będzie jednocześnie finałem festiwalu.

Kolejną wielką postacią polskiej sceny, będzie KRYSTYNA JANDA, która dla świnoujskiej publiczności zaśpiewa Piosenki z teatru.

W koncercie Bursztynowe Serce Szczerozłote usłyszymy laureatów konkursowej części krakowskiego festiwalu im. Marka Grechuty, znanych także z ubiegłorocznej świnoujskiej edycji, m.in. KAROLINĘ LESZKO, ŁUKASZA JEMIOŁĘ oraz TOMASZA STEŃCZYKA. Wśród gwiazd koncertu – MONIKA KUSZYŃSKA, ANDRZEJ LAMPERT oraz MACIEJ ZAKOŚCIELNY. Artystom towarzyszyć będą muzycy ZESPOŁU ANAWA oraz ORKIESTRA UNIWERSYTETU PEDAGOGICZNEGO W KRAKOWIE pod dyrekcją Małgorzaty Terczyńskiej- Kęskiej. Reżyserem widowiska jest JAKUB BARAN.

GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJSCIE 2016 ma interdyscyplinarny charakter – odbywają się tu prezentacje z każdej dziedziny sztuki, w wykonaniu artystów z najwyższej półki. W programie koncerty, widowiska sceniczne, spektakle, kabaret, wystawy, spotkania literackie, projekcje filmowe, spotkania z gwiazdami oraz artystyczne propozycje dla najmłodszych. Opiekunką artystyczną festiwalu będzie DANUTA GRECHUTA, a gościem specjalnym JAN KANTY PAWLUŚKIEWICZ.

GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJSCIE 2016 jest znakiem pamięci wybitnego artysty Marka Grechuty. W programie gros wydarzeń związanych jest z Jego twórczością, ale nie tylko. GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJSCIE 2016 to także przegląd najbardziej wartościowych wydarzeń artystycznych z różnych dziedzin sztuki. To propozycje najnowsze, ale także kalejdoskop przeszłości nawiązujący do poetyki twórczości Marka Grechuty.

Choć sam Marek Grechuta nie pochodził ze Świnoujścia, to właśnie sukces na tutejszej FAMIE w 1968 roku uznaje się za jedno z decydujących wydarzeń w Jego wielkiej karierze. Po blisko 50 latach od tego wydarzenia miasto na 44 wyspach znów żyć będzie artystyczną atmosferą inspirowaną twórczością ostatniego i największego polskiego barda.

Organizatorem imprezy, jest Miejski Dom Kultury w Świnoujściu, Miasto Świnoujście, a współorganizatorem krakowska Fundacja Korowód im. Marka Grechuty.

Uwaga! Znakomita część festiwalowych propozycji nie będzie biletowana!
Szczegółowe informacje o biletowanych wydarzeniach i dystrybucji biletów – JUŻ WKRÓTCE!

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

Jeden komentarz

  1. Piosenki z teatru. Uwielbiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.