Strona główna / Lokalne / Otwarcie wystawy „Ludzie na ziemiach przygranicznych i Wielka Wojna“

Otwarcie wystawy „Ludzie na ziemiach przygranicznych i Wielka Wojna“

W dniu 30. czerwca 2016 o godz. 11:00 w Historyczno-Technicznym Muzeum Peenemünde (HTM) odbędzie się otwarcie wystawy „Ludzie na ziemiach przygranicznych & Wielka Wojna“ w kooperacji z wyższą szkołą Wspólnoty Niemieckojęzycznej Belgii.

Na otwarciu oczekujemy między innymi następujących gości:

Wystawa „Ludzie na ziemiach przygranicznych & Wielka Wojna“ przedstawia jak ludzie w miejscu zetknięcia granic czterech państw przy Aachen, Vaals, Gemmenich i Moresnet żyli i cierpieli przed i podczas I wojny światowej. Jeden region, w którym to granice państwowe wcześniej nie odgrywały żadnej roli, stał się obszarem działań wojennych, a sąsiedzi stali się dla siebie wrogami. Międzynarodowe obawy przed potężnym   i agresywnym Cesarstwem Niemieckim utrzymywały się po zakończeniu wojny i były słuszne, kiedy w roku 1940 Belgia ponownie została zaatakowana i podbita.

Po przez tą wystawę Historyczno-Techniczne Muzeum w Peenemünde pokazuje historię wspólnoty niemieckojęzycznej Belgii i przedstawia partnera kooperacyjnego w ramach europejskiego projektu wymiany młodzieży.

Ponieważ Peenemünde leży tak jak niemiecko-belgijski obszar przygraniczny przy wewnętrznej granicy europejskiej, daje w trakcie wystawy możliwość refleksji nad łączącą i dzielącą rolą granic. Wystawę będzie można obejrzeć do 11. września 2016 w hali turbin byłej elektrowni w Peenemünde.

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy!

Zobacz również

Klęska na Odrze. Z Wolińskiego Parku Narodowego wywożone jest bydło

W związku z klęską na Odrze, z niezamieszkanych wysp Wolińskiego Parku Narodowego położonych na terenie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.