Strona główna / Lokalne / Otwarcie wystawy „Ludzie na ziemiach przygranicznych i Wielka Wojna“

Otwarcie wystawy „Ludzie na ziemiach przygranicznych i Wielka Wojna“

W dniu 30. czerwca 2016 o godz. 11:00 w Historyczno-Technicznym Muzeum Peenemünde (HTM) odbędzie się otwarcie wystawy „Ludzie na ziemiach przygranicznych & Wielka Wojna“ w kooperacji z wyższą szkołą Wspólnoty Niemieckojęzycznej Belgii.

Na otwarciu oczekujemy między innymi następujących gości:

Wystawa „Ludzie na ziemiach przygranicznych & Wielka Wojna“ przedstawia jak ludzie w miejscu zetknięcia granic czterech państw przy Aachen, Vaals, Gemmenich i Moresnet żyli i cierpieli przed i podczas I wojny światowej. Jeden region, w którym to granice państwowe wcześniej nie odgrywały żadnej roli, stał się obszarem działań wojennych, a sąsiedzi stali się dla siebie wrogami. Międzynarodowe obawy przed potężnym   i agresywnym Cesarstwem Niemieckim utrzymywały się po zakończeniu wojny i były słuszne, kiedy w roku 1940 Belgia ponownie została zaatakowana i podbita.

Po przez tą wystawę Historyczno-Techniczne Muzeum w Peenemünde pokazuje historię wspólnoty niemieckojęzycznej Belgii i przedstawia partnera kooperacyjnego w ramach europejskiego projektu wymiany młodzieży.

Ponieważ Peenemünde leży tak jak niemiecko-belgijski obszar przygraniczny przy wewnętrznej granicy europejskiej, daje w trakcie wystawy możliwość refleksji nad łączącą i dzielącą rolą granic. Wystawę będzie można obejrzeć do 11. września 2016 w hali turbin byłej elektrowni w Peenemünde.

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy!

Zobacz również

Za bilet na autobus zapłacisz smartfonem. Provema wprowadza nową usługę

Od 05.11.2021 pasażerowie komunikacji miejskiej za bilety mogą zapłacić również aplikacją Provema. Transport publiczny to …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.