poniedziałek , 26 września 2022
Strona główna / Lokalne / Amfiteatr już gotowy do koncertów. Poprawiono akustykę

Amfiteatr już gotowy do koncertów. Poprawiono akustykę

Wiele osób dzwoni do naszej redakcji uskarżając się na koncerty organizowane w muszli koncertowej zamiast amfiteatrze. Podobnie było po wtorkowym koncercie cygańskim Romane Dyvesa. – Dlaczego nie organizuje się takich imprez w amfiteatrze? Koncert był przepiękny, a w małej muszli koncertowej było ciasno – zauważa mieszkaniec.

Skontaktowaliśmy się z dyrektorem MDK Ryszardem Kowalskim, który wytłumaczył, że koncert pierwotnie był zaplanowany w amfiteatrze, jednak ze względu na prace przy poprawianiu akustyki obiektu musiał zostać przeniesiony. Jak podkreśla, od dziś imprezy organizowane przez MDK będą odbywać się w amfiteatrze.

– Zakończyliśmy kolejny etap modernizacji amfiteatru. Akustyka wewnątrz obiektu jest doskonała. Można śmiało powiedzieć, że mamy amfiteatr z najlepszą akustyką w Polsce – mówi dyrektor Ryszard Kowalski. – Od teraz obiekt rusza pełną parą. Już 3 lipca na scenie świnoujskiego Amfiteatru koncert Filharmonii Dowcipu Waldemara Malickiego – dodaje zapraszając.

Amfiteatr powstał na początku lat 70. ubiegłego wieku. W ciągu ostatnich lat amfiteatr przeszedł poważną modernizację, polegającą na gruntownej przebudowie widowni, sceny, budynku zaplecza oraz budowie zadaszenia. Prace trwały od 2008 do 2014 roku. Ostatnim etapem była budowa zadaszenia. Koszt całej inwestycji brutto wyniósł 20 mln złotych. Najwięcej środków pochłonęła gruntowna przebudowa widowni i sceny – 10 mln złotych, którą przeprowadzono na latach 2008 – 2009. Inwestycja ta nie miała wpływu na akustykę, stąd też nie było wówczas konieczności zlecania wykonawcy prac z tym związanych.

Zmianę akustyki spowodowało wybudowanie zadaszenia w 2014 roku.

 

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.