Strona główna / Lokalne / Praktyki podchorążych AMW na okrętach 8.FOW
Foto: Marcin Purman

Praktyki podchorążych AMW na okrętach 8.FOW

Koniec czerwca, to dla podchorążych Akademii Marynarki Wojennej czas praktyk. Na okrętach 8. Flotylli Obrony Wybrzeża aktualnie praktyki odbywa je 13 podchorążych ostatniego roku studiów AMW.

Już po wakacjach wrócą oni do Świnoujścia aby objąć swoje pierwsze stanowiska służbowe po ukończeniu uczelni.

1722Tegoroczne praktyki rozpoczęły się 13 czerwca. Trzynastu podchorążych ostatniego roku studiów, przydzielonych zostało na praktyki do 8. Flotylli Obrony Wybrzeża zgodnie z otrzymanymi wcześniej przydziałami służbowymi. Oznacza to, że po zakończeniu praktyk, studiów oraz promocji, wrócą oni (już jako oficerowie) na te same okręty, żeby objąć swoje pierwsze stanowiska służbowe dowódców różnych działów okrętowych wiązanych z artylerią, bronią podwodną, nawigacją, siłownią okrętową i łącznością.

Praktyki, które wcześniej w toku studiów odbywali podchorążowie dotyczyły ogólnej wiedzy marynarskiej i okrętowej. Były także praktyki specjalistyczne gdzie studenci – podchorążowie z Akademii Marynarki Wojennej doskonalili praktyczne umiejętności obsługi sprzętu, w który wyposażone są okręty. Ostatnie w toku studiów praktyki różnią się od poprzednich tym, że odbywają się w docelowych miejscach pracy. Umożliwiają one zatem zapoznanie się z konkretnym, przydzielonym danej osobie stanowiskiem oraz lepsze przygotowanie się do wypełniania swoich przyszłych obowiązków służbowych.

Zobacz również

Nabór do klas sportowych w SP1

“Szkoła Podstawowa nr 1 w Świnoujściu, we współpracy z AP Baltica Świnoujście, ogłasza nabór do …

2 komentarze

  1. a ty jak sluzyles to byly pancerniki…..

  2. te wraki co tam stoja nazywacie flotylla

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.