poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Jadą po zdrowie, życie i nadzieję

Jadą po zdrowie, życie i nadzieję

Akcja charytatywna „Podróż dla Innych 2016” to nietuzinkowy sposób na pomoc innym. Jest to już druga edycja wyprawy rowerowej, której inicjatorem i głównym organizatorem jest fundacja DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi”. Zaangażowały się w nią również Fundacja DKMS, Fundacja „Jedni Drugim” i liczni sponsorzy. Jej trzech uczestników: Edwin Osiecki, Paweł Matczyński i Stanisław Wojtanek w dniach 2-7 lipca br. przemierzą na rowerach całą Polskę. Ich trasa liczy ponad
1 400 km i przebiegnie z Ustrzyk Górnych przez Mazury aż do Świnoujścia! W Szczecinku do zawodników dołączy czwarty zawodnik Filip Rorant, pracownik Fundacji DKMS, który pokona odległość 200 km. Celem przedsięwzięcia jest zebranie pieniędzy dla podopiecznych zaangażowanych fundacji oraz rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych z krwi lub szpiku.

Już w ten czwartek, 7 lipca 2016 r., w godzinach 17:00-18:00, zawodnicy przybędą na metę wyprawy, która znajduje się przy promenadzie w Świnoujściu (wejście na plażę od ulicy Powstańców Śląskich). W tym miejscu, od godziny 10:00 do godziny 18:00 będzie również odbywała się zorganizowana przez Fundację DKMS rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych. Aby się zarejestrować należy posiadać dokument tożsamości z numerem PESEL. Patronat honorowy nad akcją charytatywną „Podróż dla Innych 2016” objął Prezydent Miasta Świnoujście, Janusz Żmurkiewicz. Zapraszamy wszystkich do uroczystego powitania członków wyprawy oraz do rejestracji w bazie Fundacji DKMS!

Uczestnicy Wyprawy Edwin Osiecki, Paweł Matczyński i Stanisław Wojtanek, na co dzień pracują w firmie DHL Express (Poland) a Filip Rorant w Fundacji DKMS. Panowie są entuzjastami sportów wyczynowych. Pomaganie innym daje im ogromną satysfakcję, jest również doskonałą okazją do tego, aby pokonywać własne słabości i podejmować nowe wyzwanie.

Wierzymy, że pokonując słabości i wytrwale dążąc do celu, możemy osiągnąć sukces, dzieląc się nim z innymi, najbardziej potrzebującymi – powiedział Edwin Osiecki, uczestnik wyprawy, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży w firmie DHL Express (Poland). – Każdy wspierając naszą akcję, umożliwia nam realizację tego celu.

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.