Strona główna / Lokalne / [FILM] Niemcy pogłębiają nam kanał portowy

[FILM] Niemcy pogłębiają nam kanał portowy

Od kilku dni pogłębiarka Hegemann 1 pogłębia kanał w świnoujskim porcie. Specjalistyczny statek może pomieścić na swoim pokładzie 2500 m3 urobku. Jednostka może pogłębić dno do głębokości 18 metrów. Statek wyposażony jest w ruchomy zespół przesiewacza, dzięki temu można oddzielić urobek na żwiry i piasek.

Hegemann GmbH to niemiecka firma. Specjalizuje się w pogłębianiu, pracach czerpalnych i melioracyjnych. W swojej flocie ma kilka pogłębiarek ssących.

Praca pogłębiarki ssącej polega na zasysaniu wody i kawałków gruntu do rurociągu ssawnego podłączonego do pompy gruntowej. W celu łatwiejszego odspojenia gruntu, głowicę ssącą pogłębiarki wyposaża się w spulchniacz (hydrauliczny lub mechaniczny). Zassana mieszanina wody i gruntu (w ilości ok. 25% objętości tego drugiego) w komorze kamiennej odfiltrowywana jest z kamieni i większych przedmiotów, następnie przechodzi przez pompę gruntową i rurociągiem zostaje odprowadzona na miejsce składowania.

Zobacz również

Zasady dot. m.in. przekraczania granicy oraz zgromadzeń w rozporządzeniu Rady Ministrów

Nadal obowiązkowa kwarantanna, poza wyjątkami, dla przyjeżdżających do Polski, zakaz zgromadzeń spontanicznych i możliwość zgromadzeń …

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.