Strona główna / Lokalne / Tu powstają najlepsze lody w Świnoujściu!

Tu powstają najlepsze lody w Świnoujściu!

Stali czytelnicy portalu swinoujskie.info już wiedzą o lokalnej manufakturze lodów, gdzie każdy smak wydobywa się z pieczołowitą starannością. Tym, którzy są z nami od niedawna lub zapomnieli –  zdradzamy tajemnicę – przy ul. Karola Miarki powstają najlepsze lody na wyspach. Wakacje to czas, gdy wzrasta sprzedaż lodów. To oznacza dla właściciela dużo pracy i kolejne smakowe eksperymenty. Na co możemy liczyć w wakacje?

Rafał Siwa pomaga ojcu Zbyszkowi przy produkcji lodów. Niedawno wpadli na pomysł, aby stworzyć coś bardzo wakacyjnego. Tak zrodził się pomysł na lody o smaku najbardziej wakacyjnego drinka na świecie – mojito.

– Z okazji wspomnień wakacji w Keji zrobiliśmy w Wytwórni KAAI lody mojito, bez kompromisu, wszystkie składniki zachowane – zapewnia Rafał.

To nie jedyne nietypowe smaki jakich można spróbować. W zamrażarce kosza plażowego znajdziemy np. lody o smaku sosny oraz ulubione przez naszego reportera – figi z makiem. Oprócz tego cała seria klasycznych smaków.

Rodzinna manufaktura lodów Kaai działa od ponad dwudziestu lat. Zbigniew Siwa zaczął od kupna maszyny do kręcenia lodów, później zaczął eksperymentować ze smakami. Zawsze starał się zaskoczyć smakiem swoich gości w barze Keja prowadzonym przy wejściu na plażę. Na co dzień produkuje lody na zamówienie do miejsc, które swoich gości i klientów chcą poczęstować prawdziwymi frykasami. Latem otwiera kosz plażowy przy ul. Karola Miarki. Jedna gałka kosztuje 3 złote. Można także kupić słoik lodów na wynos.

Zobacz również

Próbna ewakuacja na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego

W dniu 23 listopada 2022 r. na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu …

2 komentarze

  1. Na każdym stoisku z lodami mówi się, że akurat tutaj są najlepsze lody.
    Każdy swoje chwali.
    „Według psychologów, wyżej cenimy przedmioty należące do nas samych, niż identyczne, należące do kogoś innego.”

  2. Lody najlepsze ALE w jakie dni i godziny na 100% otwarte jest stoisko na Karola Miarki? bo bardzo trudno trafić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.