poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Brutalna interwencja ochroniarzy. Policja wyjaśnia zajście na plaży

Brutalna interwencja ochroniarzy. Policja wyjaśnia zajście na plaży

Pisaliśmy o weekendowym zdarzeniu do jakiego doszło na plaży. Podczas plenerowej imprezy ochroniarze uderzyli mężczyznę, który chciał wejść do środka. Jak tłumaczą, dlatego bo miał przy sobie nóż. Mężczyzna odpiera zarzuty, twierdzi, że to nonsens i zapowiada, że sprawa skończy się w sądzie.

Była noc z piątku na sobotę. Na plaży zorganizowano imprezę „Projekt Plaża TVN”. Miała tam trwać dyskoteka. Grupa 10-12 znajomych w wieku około 20 lat chciała wejść na teren ogrodzonej imprezy. Idąc, ktoś krzyknął: „jebać TVN”. Ochraniarze stanowczo zareagowali. Wówczas jeden z nich miał uderzyć jednego z mężczyzn pięścią w twarz. Kolejny dostał pałką po łydce, psiknięto mu gazem w twarz. To oni wezwali policję.

– W piątek około północy zostaliśmy powiadomieni o nieporozumieniach na plaży między zgłaszającym a ochroną odbywającej się tam imprezy. Interweniujący policjanci na miejscu nie zastali jednak zgłaszającego, a w rozmowie z osobami z ochrony ustalili, że grupa młodych mężczyzn chciała wejść na teren zamknięty, jednak oddalili się. Następnego dnia przyjęliśmy od mieszkańca Świnoujścia zawiadomienie o pobiciu go oraz jego kolegi przez ochroniarzy – tłumaczy st. asp. Beata Olszewska z policji.

Mężczyzna, który jest poszkodowany twierdzi, że faktycznie padły przekleństwa. Jednak nikt nie miał przy sobie noża. Jak sądzi, wymyślili to ochroniarze, żeby usprawiedliwić swoją przemoc. Nie było go w momencie interwencji policji, bo poszedł do pobliskiego hotelu umyć piekące od gazu oczy. Później wsiadł w taksówkę i pojechał do domu. Nastepnego dnia rano złożył na policji zawiadomienie o pobiciu.

Namiotowe miasteczko ochraniała firma M.C. Pająk. Jak zapewnia jej właściciel, ochroniarze pilnowali mienia oraz osób bawiących się na terenie plaży.

– W ramach prowadzonego postępowania będziemy wyjaśniać wszystkie okoliczności i dokładnie ustalać przebieg zdarzeń – tłumaczy st. asp. Beata Olszewska z policji.

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

10 komentarzy

 1. M.C. Pająk ? zbieranina a nie firma, może 5% tych co jeżdżą z pająkiem ma kwity. A i niejeden po wyroku czy odsiadce by się wśród nich znalazł

 2. jeżeli zachowywali by się jak normalnie ludzie a nie bydło to nie byłoby problemu a tak….

 3. Firma nie ma koncesji a ochroniarze to pajace co podniecaja sie jak zleja 20latka za nic… lali ich zeby sie wyrzyc teleskopowka i psiakali gazem i puaskiem pi oczach do goscua ktory bronil kolegi ktory dostal strzala w twarz za okrzyk jeb**c tvn powiedziany w zartach…

 4. MC Pajak – firma. Dobre, hehehehe. Nie mają żadnej rejestracji w CEIDG czy KRS, a co dopiero mówić o koncesji. Nawet NIPu nie posiadają (ciekawe info dla US). Dobre jaja.
  Poza tym odsyłam do ustawy o Ochronie Osób i Mienia :
  „Art. 49. Kto prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług ochrony osób i mienia bez wymaganej koncesji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

  Ciekawy jestem, czy ci wątpliwi pracownicy ochrony mieli uprawnienia do używania pałki i gazu, czy mieli umowy z koncesjonowaną agencją (bo nie była to impreza masowa) oraz czy zostały sporządzone notatki służbowe z użycia pałki, gazu i siły fizycznej ?

  Gamonie sami sobie zrobili syf, a teraz za to bekną. generalnie gdy się ma pałeczkę i gazik, to czasami trzeba też użyć mózgu. Jedyne usprawiedliwienie dla tych ludzi jest takie, że skąd oni mogli wiedzieć, że skoro szef im dał pałę i gaz to nie mogą jej używać. Niestety wychodzi gdy pseudo ochroniarze biorą się za tę pracę bez żadnego pojęcia.

  • dokładnie , brak koncesji a na pałkę teleskopową trzeba mieć zezwolenia takie samo jak na broń a co do czego to jej użyć nie można …
   M.C. Pająk to jest wielka zbieranina wiejskich ciołków z Piotrkowa tryb. oraz pobliskich wiosek .. tak może 15% posiada papiery i a reszta jak sam pan. Mariusz to karani ludzie .. .. .
   ja jako właściciel Agencji Ochrony nie rozumiem czegoś takiego że taki ktoś jeszcze istnieje ! ! !
   on nawet podatku nie odprowadza a co dopiero my jako właściciele KONCESJONOWANYCH AGENCJI OCHRONY którzy płacimy podatki i inne składki a taki ktoś se wymyślił nazwę zrobił koszulki z własnym logo i myśli że zabłyśnie … a większość zadym na imprezach jest właśnie przez takich leszczy jak M.C. PAJĄK

 5. Kilka lat temu, to te ciecie z pająka wylecieliby z plaży na kopach.

 6. Dodam tylko – całe zajście miało miejsce poza terenem TVN…..i żadne krzyki nie usprawiedliwiają użycia Metalowych Pałek Teleskopowych……Dla mnie był to Bandycki Napad przez pracowników ochrony …… Moja Prośba o zgłaszanie się Świadków Zdarzenia na Policję……

  • Bez powodu zaczepiasz i wyzywasz i jeszcze świadków szukasz?

   • Wiesz jak wygląda ktoś kto zostanie powyzywany ? A wiesz jak wygląda ktoś kto zostanie pobity pałka teleskopową i zgazowany w twarz, a nawet przekopany na piachu ? Dostrzegasz jakąś różnicę ? Bardzo dobrze, że szukają świadków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.