Strona główna / Lokalne / Trawa to podstawa. Tak dbają o boisko!

Trawa to podstawa. Tak dbają o boisko!

Na Stadionie Miejskim OSiR przy ul. Matejki 22 trwa budowa m.in. bieżni lekkoatletycznej oraz oświetlenia. Obiekt jest zamknięty i nie odbywają się na nim mecze piłkarskie. Jednak nie znaczy to, że o boisko piłkarskie nie trzeba dbać.

Dlatego systematycznie, pracownicy OSiR za pomocą specjalistycznego sprzętu prowadzą zgodnie z wymaganiami zabiegi pielęgnacyjne, m.in. wertykulację (usuwanie filcu i martwych źdźbeł trawy) oraz piaskowanie murawy. Dzięki temu kiedy zakończy się remont obiektu, lekkoatleci będą biegać po nowej bieżni a świnoujscy piłkarze będą mogli natychmiast zacząć rozgrywać swoje mecze.

13576849_360241590766638_6795189958749676003_oWertykulacja darni pozwala usuwać obumarłe części traw, które zbierają się na powierzchni darni tworząc filcowatą zbitą pokrywę. Filc składa się głównie z części łodyg oraz obumarłych resztek liści. Najczęściej zbierają się one w postaci zbitej warstwy tworząc izolację między górną częścią trawnika a dolną gdzie kiełkują nowe liście.

Z kolei piaskowanie poprawia min. schnięcie górnej warstwy darni po intensywnych opadach, polepsza wymianę gazową, zwiększa elastyczność płyty boiska, umożliwia uzyskanie równej nawierzchni. Po rozłożeniu warstwy piasku urządzeniem rozścielającym (piaskarka) przeprowadza się rozprowadzenie piasku za pomocą włóki następnie należy wyczesać małe nierówności szczotką trawnikową.

Źródło: OSIR Wyspiarz

Zobacz również

Międzyzdroje. Świąteczny jarmark i Festiwal Choinki

Coraz bliżej święta, coraz bliżej nas  i czas pomyśleć o świątecznych prezentach i  zakupie choinki. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.