Strona główna / Lokalne / Deszcz to nie koniec świata. Garść propozycji

Deszcz to nie koniec świata. Garść propozycji

Co zrobić, gdy słońce schowa się za deszczowe chmury? Pogoda w wakacje czasami płata figle i bardzo kaprysi. Nie jest to jednak powód do smutku! Mamy kilka pomysłów, aby nie zmarnować wakacyjnego weekendu.

Dla tych, którzy nie mają pomysłu na spędzenie sobotniego popołudnia i niedzieli, mamy kilka propozycji.

Miłośników sztuki zapraszamy na sobotnią wystawę plastyczną pt.: „Artyści Świnoujścia” zorganizowanej Galeria ART przy ul. Wojska Polskiego 1/1 o godz. 18.

Z kolei w sobotę o godz.20.00 w świnoujskim amfiteatrze wystąpi Kabaret Skeczów Męczących. Informacja dla osób spoza Świnoujścia – amfiteatr jest przy ul. Chopina 30. Bilety są w cenie 40 i 50 zł do nabycia m.in w kasie przy amfiteatrze.

Z kolei w niedzielę o godz. 9 w ciastkarni Karpatka przy ul. Grunwaldzkiej 47 zorganizowana zostanie  giełda numizmatyczna z monetami, banknotami, odznaczeniami, medalami i widokówkami

Miłośnicy biegania w niedzielne przedpołudnie będą mogli spróbować swoich sił w Trójbiegu Andrzeja. Trasa pierwszego biegu wiedzie z Góry Słowiańskiej do jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia tego jeziora i powrót na Górę Słowiańską (płaska – 12 km). Trasa drugiego biegu prowadzi wzgórzami wokół Góry Słowiańskiej (cross 6km – 4 pętle po 1,5km). Trasa trzeciego biegu wiedzie od podnóża do szczytu Góry Słowiańskiej – tam i z powrotem (bieg wspinaczkowy o charakterze australijskim). Miejsce zbiórki: Góra Słowiańska, przedłużenie ulicy Rycerskiej, za pasem granicznym, zapisy od godz. 9.00.

Niedzielę można zakończyć w muszli koncertowej. O godz. 19.00 zostanie zorganizowany koncert zespołu Retro. Wstęp wolny.

A może całodzienna wycieczka za miasto? Wystarczy do tego płaszcz przeciwdeszczowy i kalosze. Dzień przed wycieczką przygotujcie sobie potrzebny ekwipunek. Dzięki temu wczesnym rankiem nie będziecie biegać nerwowo w poszukiwaniu potrzebnych rzeczy. Turystom polecamy latarnię morską, Fort Gerharda i Podziemne Miasto.

Spacer wzdłuż morza też będzie dobrym pomysłem. Zwłaszcza w deszczu pozwoli pooddychać świeżym powietrzem. Można także zorganizować wyścigi w zbieraniu muszelek na czas. Ten kto wygrywa – dostaje pucharek pełny lodów – najlepiej z manufaktury lodów przy ul. Karola Miarki.

 

 

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.