Strona główna / Lokalne / Cyganie z Rumunii tranzytem przez Polskę

Cyganie z Rumunii tranzytem przez Polskę

Rumuńscy Cyganie trudnią się w Szwecji żebractwem. Punktem przystankowym na trasie do Skandynawii jest Świnoujście. To stąd płyną promem do kraju docelowego. Często można ich spotkać śpiących na trawniku przy ul. Skandynawskie. Chociaż trudno w to uwierzyć i można ich pomylić z uchodźcami, to jednak są to obywatele kraju członkowskiego UE, którzy tak jak Polacy mogą podróżować bez jakichkolwiek zezwoleń na pobyt czy pracę.

Rumuni często pokonują kilka tysięcy kilometrów stłoczeni w ciasnych busach. Jadą do Szwecji licząc na łatwy zarobek. Przyjeżdżają do Skandynawii jako turyści i obywatele państwa członkowskiego UE, a następnie żyją w namiotach czy samochodach trudniąc się głównie żebractwem.

Wstydliwy problem dostrzega rząd w Bukareszcie. W ostatnim czasie powstały programy pomocowe dla osób żebrzących w Skandynawii. Po powrocie mogą liczyć na programy pomocowe w Rumunii.

Zobacz również

Zaginął Günter Schmidt. Szukają także w Świnoujściu

Niemiecka policja prosi o pomoc w odnalezieniu Güntera Schmidta (70) z Zempin, który zaginął 22 …

3 komentarze

  1. Dla mnie, to Oni mogą podróżować stłoczenie nawet w szambiarce,
    i spać w studzienkach kanalizacyjnych i na wysypisku śmieci przy Przytorze.
    Byle tylko, żeby nie zapuszczali się do centrum.

  2. rumunie czy cygani to jest problem, jedni i drudzy nie pójdą do pracy tylko żebractwo i złodziejstwo żaden nie pracuje w mieście ale cygani chodzą ubrani jak by zarabiali bóg wie ile , czy maja przyzwolenie na kradzieże itp z jakiej paki jakiś socjal im się należy upośledzeni są czy jak nie pracują legalnie niech legalnie opuszcza kraj a jak czuje się polakiem do do roboty nie zapieprza migiem

  3. za ekspertyzę powinien zapłacić “łysy nurek”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.