Strona główna / Lokalne / Ekspertyza mostu będzie kosztować podatników 40 tys. złotych

Ekspertyza mostu będzie kosztować podatników 40 tys. złotych

Pan Prezydent zlecił, wyłonionemu w drodze zapytania ofertowego, Wydziałowi Budownictwa Lądowego  i Wodnego Politechniki Wrocławskiej, wykonanie rozszerzonego przeglądu okresowego inwestycji, który odbył się na przełomie maja i czerwca bieżącego roku, obejmując między innymi: szczegółowe oględziny obiektu, określenie stanu technicznego głównych elementów mostu, sprawdzenia stanu łożysk i dylatacji, ocenę stanu powłok przeciwkorozyjnych, stanu technicznego wyposażenia, wskazanie ewentualnych usterek do naprawy w ramach gwarancji robót, udzielonej przez wykonawcę.

Przypomnijmy, w Świnoujściu mieszka człowiek, który od kilku lat śle donosy w sprawie budowy mostu do Karsiboru. Niemal stał się celebrytą na jednym z lokalnych portali internetowych – występuje aż w 38 artykułach na temat budowy mostu. W jego przekonaniu, most jest wykonany niezgodnie z pierwotnym projektem. Prokuratura nie potwierdziła wadliwości mostu.

– Zlecenie objęło również dodatkowe, szczegółowe prace mające na celu: określenie stanu elementów betonowych, pomiaru grubości powłok antykorozyjnych, wykonanie kontrolnych pomiarów niwelacyjnych z analizą porównawcza wyników dotyczących ustroju nośnego i podpór, opinię – weryfikację: czy obiekt został wybudowany zgodnie z wymaganiami umowy i zasadami sztuki inżynierskiej – tłumaczy Robert Karelus z magistratu.

Koszt tych prac wyniósł około 40 tysięcy złotych. Aktualnie , eksperci uszczegóławiają, na wniosek Wydziału Inżyniera Miasta, niektóre z zapisów dokonanego przeglądu obiektu. Zgodnie z ich zapewnieniami  została ona wykonana bardzo rzetelnie i przy pomocy optymalnych, przy prowadzeniu takich badań,  technik.

Zobacz również

Klęska na Odrze. Z Wolińskiego Parku Narodowego wywożone jest bydło

W związku z klęską na Odrze, z niezamieszkanych wysp Wolińskiego Parku Narodowego położonych na terenie …

6 komentarzy

  1. A do czyjej kieszeni trafiła różnica około 10mln złotych?
    P.S. Dlaczego zleca to osoba, na której wniosek wiadomo, że nic nie wykryją?

    Powinien to zbadać niezależny bez stronniczy NIK.

  2. Pytanie, czy zaplacono za projekt pierwotny (na bogato) czy wykonawczy :). I jeden i drugi jest poprawny. Pozdro dla kumatych 😉

  3. projekty zamienne to popisowy numer na konkretne wałki… gdyby przedstawić statystykę ile inwestycji w naszym mieście wykonano wg pierwotnego projektu może otworzyło by to oczy tym którzy nie widzą jak nasza kasa jest dzielona pod stołem…

  4. za tą ekspertyzę powinien zapłacić „łysy nurek”

  5. Lepiej wydać 40 tys na ekspertyzę niż kilka tysięcy na inne bzdury na jakie UM wydaje.

  6. Ten jegomość swojego czasu był kierownikiem robót na mulniku i nie mam pewności czy tam wszystkie prace zostały wykonane zgodnie ze specyfikacją.Nawet mogę powiedzieć że na pewno nie jak to P.Romanie było z tym usuwaniem larsenów nie bardzo wychodziły prawda? i co zostały tyle tylko że pod powierzchnią wody więc ich nie widać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.