Strona główna / Lokalne / Brak parkingu przy amfiteatrze dotyka pieszych

Brak parkingu przy amfiteatrze dotyka pieszych

1,5 metra – tyle przejścia powinni mieć zapewnieni piesi po zaparkowaniu auta na chodniku. Czy mają? Jak widać na załączonym zdjęciu – na ulicy Matejki podczas imprez i koncertów, kierowcy parkują auta na chodniku, zapominając o przepisowym 1,5 metra. W otoczeniu amfiteatru jest tylko jeden parking dla samochodów – płatny. Kierowcy skąpiąc grosza wolą zaparkować na chodniku.

Nasuwa się pytanie, czy konieczna jest budowa parkingu przy amfiteatrze? A może potrzebna sprawniejsza komunikacja miejska z autobusem zatrzymującym się przy samym obiekcie? Co sądzą o tej sprawie nasi Czytelnicy – napiszcie koniecznie w komentarzu.

Zobacz również

Ponownie dwukierunkowy ruch na ul. Duńskiej i Fińskiej w Świnoujściu

Wykonawca budowy tunelu pod Świną zawiadomił o planowanej zmianie tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Duńskiej …

3 komentarze

  1. Codziennie tamtędy spaceruję z wózkiem i widzę że tam parkują auta na dłużej, najczęściej auta na poznańskich numerach i Niemcy. Parkują postronie parku linowego, nie zostawiając nawet jednego metra dla pieszego. Moim zdaniem powinno się te auta holować bo jest to rażące łamanie przepisów. Nieopodal strefa płatnego parkowania a kilka metrów dalej wolna amerykanka. Straż miejska powinna dbać o interes miasta,a strefa płatnego parkowania w sezonie powinna być na terenie całego miasta tak jak jest to w innych europejskich i polskich miastach.

  2. Kory tenisowe zamienić na parking.
    Z tego i tak tylko korzysta żmur i jego przedpotopowe gwiazdeczki raz na rok.
    Szkoda pieniędzy na utrzymanie tej komunistycznej ostoi.

  3. Buhaha komunikacja miejska! Raz na godzinę autobus, którym trzeba przemierzyć pół miasta by dostać się do amfiteatru! Do tego najbliższy przystanek na Słowackiego, lub na Chopina! Zapewne z autobusów korzystają tylko osoby, które nie mają rozeznania w rozmieszczeniu przystanków i którym się nie śpieszy! Pisanie nic nie da, bo p. Michalska wie lepiej i zapewne nie zamierza tego zmienić, bo sama porusza się po mieście samochodem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.