Strona główna / Lokalne / Wycinka drzew. Miastu nie grozi utrata statusu uzdrowiska

Wycinka drzew. Miastu nie grozi utrata statusu uzdrowiska

W dzielnicy uzdrowiskowej wycięto ostatnio kilkaset drzew. Część w bezpośrednim sąsiedztwie wydm, inne przy ulicy Zdrojowej. Część mieszkańców sprzeciwia się takiej polityce traktowania zieleni w mieście. Nie przyjmują tłumaczeń, że większość terenów inwestycyjnych w mieście jest zalesiona. Nazywają to wprost – barbarzyństwem. Przy okazji zadają pytanie: – czy miastu grozi w takiej sytuacji utrata statusu uzdrowiska?

– Wszystkie tereny pod potencjalne działania inwestycyjne na tym obszarze zostały ujęte, w przyjętym przez Radę Miasta, przestrzennym planie zagospodarowania, który wcześniej był uzgadniany z wieloma instytucjami, w tym z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, ponieważ chcieliśmy mieć pewność, że ewentualna ingerencja w zieleń nie będzie skutkować utratą statusu uzdrowiska – odpowiada Robert Karelus z magistratu.

Zobacz również

Klęska na Odrze. Z Wolińskiego Parku Narodowego wywożone jest bydło

W związku z klęską na Odrze, z niezamieszkanych wysp Wolińskiego Parku Narodowego położonych na terenie …

3 komentarze

  1. KIEDYS WYDMY NIE BYLY ZALESIONE ,NA STARYCH FOTKACH JEST WIDAC CO BYLO ,ALE LASU SZKODA MIMO WSZYSTKO BO PO TEJ PROMENADZIE TO TYLKO LAZENIE W OBIE STRONY ,COS W MUSZLI GRAJA ,TU LODA TAM GOFRA ,O INDIANIN GRA NA FLETINIE ,TAM GITARZYSTA ZA NIM AKORDEONISTA ,PIWKO W CENTRUM I INNYCH MIEJSCACH ,LODY BERMUDY ,ALBATROS OT TAKIE ZYCIE ,A CO ZWIEDZAC NA PROMENADZIE W DESZCZOWE DNI .MOZE BY TAK TE BUNKRY JAKOS UPORZADKOWAC ZROBIC SCIEZKI Z TABLICAMI OPISANEJ HISTORI ,SPACERKIEM DO WIATRAKA KAZDY BY PRZESZEDL I POCZYTAL ZOBACZYL POZOSTALOSCI PO II WOJNIE SWIATOWEJ NASTEPNIE BY SKRECIL W PRAWO DO FORTU GERHARDA I ANIOLA PARKIEM ZDROJOWYM WROCIL SPOWROTEM NAD MORZE ,W PARKU MOZNA WYBUDOWAC JAKAS PIJALNIE KAWY WOD MINERALNYCH ,TO BY BYL PARK ZDROJOWY ,W PARKU JEST LADNIE NIE POWIEM ,ALE COS TAM BRAKUJE

  2. Kocham Świnoujście

    Dawno, dawno temu, gdy dzieckiem byłam jeździłam do Świnoujścia na wakacje. Do dziś je pamiętam. W pamięci pozostały także ówczesne zakazy chodzenia po wydmach. Kary były srogie, pieniężnie. Dbano wtedy o środowisko, by wydmy przetrwały do dziś. Przetrwały, żeby je zniszczyć!.

  3. Ja bym optowal za ogłoszeniem niezależności Swinoujscia.i ogłosił coś na wzór np Monaco. ..taki raj podatkowy.myślę ze gdyby prezydent rozpisal referendum, mieszkańcy byliby za TAK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.