Strona główna / Lokalne / Szara strefa. Pobierają opłatę uzdrowiskową, lecz jej nie wpłacają

Szara strefa. Pobierają opłatę uzdrowiskową, lecz jej nie wpłacają

Komfortowy apartament w centrum miasta za 200 zł za dobę, do tego opłata za sprzątanie i opłata uzdrowiskowa w wysokości 4 zł od osoby za dobę – czytamy w jednym z ogłoszeń na popularnym portalu do rezerwacji noclegów booking.com.

Na terenie Gminy Świnoujście obowiązuje uchwała mówiąca o konieczności pobierania opłaty dziennej w wysokości 4 zł od osoby i należna jest, od osób fizycznych przebywających na terenie Miasta Świnoujście dłużej niż dobę w celach wypoczynkowych, zdrowotnych, szkoleniowych i turystycznych, za każą rozpoczętą dobę pobytu.

Właściciele niektórych apartamentów chociaż ją pobierają od turystów, to nie uiszczają jej do kasy miasta. Turyści bowiem nie otrzymują dowodów zapłaty. Działanie jest oszustwem i okradaniem własnego miasta.

Miasto pobierając opłatę uzdrowiskową, może liczyć na dotację z budżetu państwa. Jest ona równa wpływom z tytułu pobieranego podatku. Zatem jeżeli na konto Urzędu Miasta w danym roku wpłynie kwota 4.000.000,00 zł z tytułu opłaty uzdrowiskowej, to drugie tyle wpłynie z budżetu państwa.

Dowodem uiszczenia opłaty jest dowód zapłaty z kwitariusza przychodowego, który właściciel apartamentu ma obowiązek pobrać z Urzędu. Pobrane opłaty, inkasent odprowadza na konto Urzędu Miasta do 10-tego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym opłata została pobrana.

Zobacz również

Kierowcy uważajcie na ulicy Wyspiańskiego

W czwartek 5 sierpnia 2021r., w godzinach od 4.00 do 11.00, wyłączony z ruchu będzie …

Jeden komentarz

  1. Płacić 4 złotych za ten Świnoujski betonowy syf?!
    Toż to rozbój w biały dzień.

    Powinni dopłacać ludziom, że w ogóle ktoś jeszcze do tego betonowego przereklamowanego kołchozu raczy przyjeżdżać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.