Strona główna / Lokalne / Szara strefa. Pobierają opłatę uzdrowiskową, lecz jej nie wpłacają

Szara strefa. Pobierają opłatę uzdrowiskową, lecz jej nie wpłacają

Komfortowy apartament w centrum miasta za 200 zł za dobę, do tego opłata za sprzątanie i opłata uzdrowiskowa w wysokości 4 zł od osoby za dobę – czytamy w jednym z ogłoszeń na popularnym portalu do rezerwacji noclegów booking.com.

Na terenie Gminy Świnoujście obowiązuje uchwała mówiąca o konieczności pobierania opłaty dziennej w wysokości 4 zł od osoby i należna jest, od osób fizycznych przebywających na terenie Miasta Świnoujście dłużej niż dobę w celach wypoczynkowych, zdrowotnych, szkoleniowych i turystycznych, za każą rozpoczętą dobę pobytu.

Właściciele niektórych apartamentów chociaż ją pobierają od turystów, to nie uiszczają jej do kasy miasta. Turyści bowiem nie otrzymują dowodów zapłaty. Działanie jest oszustwem i okradaniem własnego miasta.

Miasto pobierając opłatę uzdrowiskową, może liczyć na dotację z budżetu państwa. Jest ona równa wpływom z tytułu pobieranego podatku. Zatem jeżeli na konto Urzędu Miasta w danym roku wpłynie kwota 4.000.000,00 zł z tytułu opłaty uzdrowiskowej, to drugie tyle wpłynie z budżetu państwa.

Dowodem uiszczenia opłaty jest dowód zapłaty z kwitariusza przychodowego, który właściciel apartamentu ma obowiązek pobrać z Urzędu. Pobrane opłaty, inkasent odprowadza na konto Urzędu Miasta do 10-tego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym opłata została pobrana.

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Jeden komentarz

  1. Płacić 4 złotych za ten Świnoujski betonowy syf?!
    Toż to rozbój w biały dzień.

    Powinni dopłacać ludziom, że w ogóle ktoś jeszcze do tego betonowego przereklamowanego kołchozu raczy przyjeżdżać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.