poniedziałek , 3 października 2022
Strona główna / Lokalne / Duńczycy bili gromkie brawa naszym marynarzom!

Duńczycy bili gromkie brawa naszym marynarzom!

Orkiestra Wojskowa ze Świnoujścia brała udział w Międzynarodowej Paradzie Orkiestr Marszowych „Aabenraa Tattoo 2016” w Królestwie Danii. Największe brawa muzycy otrzymali za element symbolu polskiej Marynarki Wojennej – „kotwicy” stworzonej przy dźwiękach podniosłej i uroczystej muzyki fanfarowej.

W trakcie festiwalu, muzycy świnoujskiej orkiestry dwukrotnie zaprezentowali się podczas pokazów musztry paradnej, nawiązującej swoim charakterem m.in. do polskich tradycji marynistycznych.

Musztra paradna składająca się z części patriotyczno-marynistycznej oraz rozrywkowej spotkała się z ogromnym aplauzem publiczności.

Dużymi brawami zostały nagrodzone elementy choreograficzne prezentowane przy dźwiękach polskich marszy wojskowych: „Husaria” i „Flaga na maszt”. Duńskiej widowni szczególnie przypadł do gustu taniec żołnierzy w mundurach Marynarki Wojennej RP w rytmie „Kapitańskiego tanga” oraz wykonywana przez muzyków symulacja okrętu płynącego „pod wiatr” i „z wiatrem” do muzyki międzynarodowej szanty „Morskie opowieści”.

W części rozrywkowej pokazu Orkiestra zaprezentowała się w znanym standardzie Benny Goodmana „Sing, sing, sing”, rozbawiając publiczność oraz potwierdzając różnorodność wykonywanego repertuaru, ponadto podczas występów wspólnych z orkiestrami z Danii, Holandii i Litwy wykonywała znane i powszechnie lubiane utwory muzyki popularnej.

Zobacz również

Zmieniają się godziny otwarcia punktu bankowego

Jak informuje Bank Pekao S.A., od  dnia  3 października 2022r.  do   odwołania punkt kasowy banku …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.