Strona główna / Lokalne / Duńczycy bili gromkie brawa naszym marynarzom!

Duńczycy bili gromkie brawa naszym marynarzom!

Orkiestra Wojskowa ze Świnoujścia brała udział w Międzynarodowej Paradzie Orkiestr Marszowych „Aabenraa Tattoo 2016” w Królestwie Danii. Największe brawa muzycy otrzymali za element symbolu polskiej Marynarki Wojennej – „kotwicy” stworzonej przy dźwiękach podniosłej i uroczystej muzyki fanfarowej.

W trakcie festiwalu, muzycy świnoujskiej orkiestry dwukrotnie zaprezentowali się podczas pokazów musztry paradnej, nawiązującej swoim charakterem m.in. do polskich tradycji marynistycznych.

Musztra paradna składająca się z części patriotyczno-marynistycznej oraz rozrywkowej spotkała się z ogromnym aplauzem publiczności.

Dużymi brawami zostały nagrodzone elementy choreograficzne prezentowane przy dźwiękach polskich marszy wojskowych: „Husaria” i „Flaga na maszt”. Duńskiej widowni szczególnie przypadł do gustu taniec żołnierzy w mundurach Marynarki Wojennej RP w rytmie „Kapitańskiego tanga” oraz wykonywana przez muzyków symulacja okrętu płynącego „pod wiatr” i „z wiatrem” do muzyki międzynarodowej szanty „Morskie opowieści”.

W części rozrywkowej pokazu Orkiestra zaprezentowała się w znanym standardzie Benny Goodmana „Sing, sing, sing”, rozbawiając publiczność oraz potwierdzając różnorodność wykonywanego repertuaru, ponadto podczas występów wspólnych z orkiestrami z Danii, Holandii i Litwy wykonywała znane i powszechnie lubiane utwory muzyki popularnej.

Zobacz również

Niemcy umieściły Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka. Co to oznacza?

Instytut Roberta Kocha ogłosił, że od niedzieli Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.