Strona główna / Lokalne / Fort Gerharda: Otwarto kolejne piętro muzeum

Fort Gerharda: Otwarto kolejne piętro muzeum

Jeszcze więcej eksponatów! Dzisiaj rano żołnierze z pruskiego regimentu czyścili strzelby i armaty, prasowali mundury i przyszywali guziki przygotowując się do przyjazdu turystów. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze kilkanaście lat temu to miejsce świeciło pustkami i stało zarośnięte krzewami i chwastami. Co roku Fort Gerharda rozwija się i proponuje turystom kolejne nowości.

art-fort6Od kilku lat turyści mogą zwiedzać muzeum na parterze budynku. Nowością w tym roku jest druga sala ekspozycyjna na pierwszym piętrze. Kilka dni temu zakończono prace związane z zapełnianianiem tej części muzeum eksponatami.

– Turyści zobaczą dioramy i setki unikalnych eksponatów, a wśród nich takie drobiazgi jak żołnierskie guziki ze szwedzkich mundurów znalezione na budowie,poprzez zdjęcie żołnierza który służył w Twierdzy Świnoujście i stał się mężczyzną na świnoujskich wydmach, aż po schron zimnowojenny w którym mieli się ukryć dywersanci w lesie pod Świnoujściem w przypadku gdyby miasto zostało zajęte przez Amerykanów – mówi Piotr Piwowarczyk, gospodarz muzeum.

Fort Gerharda zdobywa kolejne nagrody za najlepsza atrakcję turystyczną regionu. Niedawno został wyróżniony certyfikatem jakości za rok 2016 z tytułu stałego otrzymywania niezwykle pochlebnych recenzji na stronie TripAdvisor.

Zobacz również

Policjanci sprawdzają numery seryjne rowerów

Świnoujscy policjanci prowadzą kontrole rowerzystów. Sprawdzają nie tylko czy łamią przepisy, ale także to czy …

Jeden komentarz

  1. Fort Gerharda jest genialny, wszystkim znajomym, którzy ze Świnoujścia pływają do Szwecji z Unity Line, mówię zawsze – znajdź dzień więcej, idź, zobacz, jest przekozacko 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.