Strona główna / Lokalne / Fort Gerharda: Otwarto kolejne piętro muzeum

Fort Gerharda: Otwarto kolejne piętro muzeum

Jeszcze więcej eksponatów! Dzisiaj rano żołnierze z pruskiego regimentu czyścili strzelby i armaty, prasowali mundury i przyszywali guziki przygotowując się do przyjazdu turystów. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze kilkanaście lat temu to miejsce świeciło pustkami i stało zarośnięte krzewami i chwastami. Co roku Fort Gerharda rozwija się i proponuje turystom kolejne nowości.

art-fort6Od kilku lat turyści mogą zwiedzać muzeum na parterze budynku. Nowością w tym roku jest druga sala ekspozycyjna na pierwszym piętrze. Kilka dni temu zakończono prace związane z zapełnianianiem tej części muzeum eksponatami.

– Turyści zobaczą dioramy i setki unikalnych eksponatów, a wśród nich takie drobiazgi jak żołnierskie guziki ze szwedzkich mundurów znalezione na budowie,poprzez zdjęcie żołnierza który służył w Twierdzy Świnoujście i stał się mężczyzną na świnoujskich wydmach, aż po schron zimnowojenny w którym mieli się ukryć dywersanci w lesie pod Świnoujściem w przypadku gdyby miasto zostało zajęte przez Amerykanów – mówi Piotr Piwowarczyk, gospodarz muzeum.

Fort Gerharda zdobywa kolejne nagrody za najlepsza atrakcję turystyczną regionu. Niedawno został wyróżniony certyfikatem jakości za rok 2016 z tytułu stałego otrzymywania niezwykle pochlebnych recenzji na stronie TripAdvisor.

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Jeden komentarz

  1. Fort Gerharda jest genialny, wszystkim znajomym, którzy ze Świnoujścia pływają do Szwecji z Unity Line, mówię zawsze – znajdź dzień więcej, idź, zobacz, jest przekozacko 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.