Strona główna / Hobby / Łódź „Mariner” już na wodzie. Powstała dzięki środkom Polskiego LNG

Łódź „Mariner” już na wodzie. Powstała dzięki środkom Polskiego LNG

„Mariner” stanowi owoc ponad 1200 godzin skomplikowanych prac w drewnie, sklejce i metalu. W jego budowę zaangażowanych było wiele osób, którym podczas uroczystości chrztu jednotski wręczono podziękowania.

W sobotę w Szkolnym Ośrodku Żeglarskim odbyła się uroczystość chrztu łódki klasy „Trener” wybudowanej od podstaw w ramach projektu „Sami zbudujemy łódź”. Projekt był dofinansowany przez Polskie LNG, później był prowadzony przez GAZ-SYSTEM S.A.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Matką chrzestną łodzi „Mariner” została Pani Danuta Frączek. Jacht w dużej mierze powstał dzięki ogromnemu doświadczeniu i wiedzy głównego realizatora i koordynatora projektu, Pana Jerzego Millera.

Podczas uroczystości wystąpił zespół „Abstract” z Domu Kultury w Przytorze, prowadzony przez Pana Bogdana Lewickiego. W zespole grają: Karina Kłyż, Kamila Jóźwiak, Dorota Patecka, Ola Baran, Zuzia Krupa (Dorota, Ola i Zuzia żeglują w UKS „Keja”).

– Klub wzbogacił się o nową łódź, która w tym sezonie bardzo pomoże podczas treningów. Jacht spełnia wszystkie oczekiwania – jest bezpieczny, prezentuje się znakomicie, pływa szybko, sucho i ma małe zanurzenie, co jest dość istotne na naszych płytkich, zarośniętych akwenach – tłumaczy Jerzy Miller.

W imieniu pomysłodawców idei pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu, a w szczególności Polskiemu LNG i Gaz Systemowi, Prezydentowi Miasta Świnoujścia Januszowi Żmurkiewiczowi, Panu Jackowi Brzdękowi z firmy Marinus, Danucie, Januszowi i Pitrowi Frączkom, Pańśtwu Anecie i Piotrowi Kłyżom, Panu Stanisławowi Tkaczonkowi, Konradowi Szablewskiemu, Państwu Joannie i Włodzimierzowie Potrzebnym, Panu Mariuszowi Piotrowskiemu, Panu Romanowi Pękalskiemu.

Foto: Zdzisław Skórka

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Jeden komentarz

  1. pan roman zawsze pomocny podjade zapytam zawsze udzieli rady jak zrobic jak naprawic tylko WOLNIEJ ZYC TRZEBA PANIE ROMKU POZDRAIWAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.