Strona główna / Hobby / Łódź „Mariner” już na wodzie. Powstała dzięki środkom Polskiego LNG

Łódź „Mariner” już na wodzie. Powstała dzięki środkom Polskiego LNG

„Mariner” stanowi owoc ponad 1200 godzin skomplikowanych prac w drewnie, sklejce i metalu. W jego budowę zaangażowanych było wiele osób, którym podczas uroczystości chrztu jednotski wręczono podziękowania.

W sobotę w Szkolnym Ośrodku Żeglarskim odbyła się uroczystość chrztu łódki klasy „Trener” wybudowanej od podstaw w ramach projektu „Sami zbudujemy łódź”. Projekt był dofinansowany przez Polskie LNG, później był prowadzony przez GAZ-SYSTEM S.A.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Matką chrzestną łodzi „Mariner” została Pani Danuta Frączek. Jacht w dużej mierze powstał dzięki ogromnemu doświadczeniu i wiedzy głównego realizatora i koordynatora projektu, Pana Jerzego Millera.

Podczas uroczystości wystąpił zespół „Abstract” z Domu Kultury w Przytorze, prowadzony przez Pana Bogdana Lewickiego. W zespole grają: Karina Kłyż, Kamila Jóźwiak, Dorota Patecka, Ola Baran, Zuzia Krupa (Dorota, Ola i Zuzia żeglują w UKS „Keja”).

– Klub wzbogacił się o nową łódź, która w tym sezonie bardzo pomoże podczas treningów. Jacht spełnia wszystkie oczekiwania – jest bezpieczny, prezentuje się znakomicie, pływa szybko, sucho i ma małe zanurzenie, co jest dość istotne na naszych płytkich, zarośniętych akwenach – tłumaczy Jerzy Miller.

W imieniu pomysłodawców idei pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu, a w szczególności Polskiemu LNG i Gaz Systemowi, Prezydentowi Miasta Świnoujścia Januszowi Żmurkiewiczowi, Panu Jackowi Brzdękowi z firmy Marinus, Danucie, Januszowi i Pitrowi Frączkom, Pańśtwu Anecie i Piotrowi Kłyżom, Panu Stanisławowi Tkaczonkowi, Konradowi Szablewskiemu, Państwu Joannie i Włodzimierzowie Potrzebnym, Panu Mariuszowi Piotrowskiemu, Panu Romanowi Pękalskiemu.

Foto: Zdzisław Skórka

Zobacz również

Świnoujście w sobotę było najgorętszym miastem w Polsce

Kolejne tegoroczne rekordy temperatur zostały pobite. W sobotę najcieplej było w Świnoujściu. Tam termometry pokazały …

Jeden komentarz

  1. pan roman zawsze pomocny podjade zapytam zawsze udzieli rady jak zrobic jak naprawic tylko WOLNIEJ ZYC TRZEBA PANIE ROMKU POZDRAIWAM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.