Strona główna / Lokalne / Galileusz w stoczni remontowej Gryfia

Galileusz w stoczni remontowej Gryfia

W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia SA w Szczecinie trwa remont promu pływającego w barwach Unity Line – Galileusz.  W trakcie najbliższych kilku dni Galileusz przejdzie remont obejmujący m.in. prace malarskie.

art-galileuszGalileusz wszedł na linię Świnoujście – Trelleborg w 2006 roku. Wówczas także w Gryfii dobudowano wówczas 25 kabin dla kierowców przewożonych ciężarówek. Najważniejszą modernizacją w Gryfii było wbudowanie drugiego steru strumieniowego, co poprawiło zwrotność „Galileusza” podczas manewrów dobijania i odbijania od terminala.

M/f Galileusz to prom przeznaczony do transportu samochodów ciężarowych i pasażerów zmotoryzowanych. W barwach Unity Line pływa od końca 2006 roku.

Trzy pokłady promu mogą pomieścić 90 samochodów ciężarowych, z możliwością swobodnego i bezpiecznego manewrowania na dwóch pokładach ładunkowych. Jednostkę w części pasażerskiej dysponuje 128 miejscami w 51 kabinach, oferuje miejsca wypoczynku i rozrywki: bar, kafeterię i sklep. Ze względu na wielkość i zagospodarowanie, jednostka porównywalna jest z promem „Gryf”.

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Jeden komentarz

  1. Czy wiadomo kiedy skończy się remont Galileusza? Do tej pory tylko tym pływałem i zastanawiam się czy w sierpniu Unity Line będzie miało Galileusza w swoich zasobach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.