Strona główna / Lokalne / Sensacyjny raport. To nie pijana załoga doprowadziła do zatonięcia Kuguara

Sensacyjny raport. To nie pijana załoga doprowadziła do zatonięcia Kuguara

Państwowa Komisja Badania Wypadków morskich zakończyła prace przy badaniu przyczyn zatonięcia holownika Kuguar z lutego zeszłego roku. Jednostka zderzyła się z płynącym drobnicowcem Transforza. Załoga holownika była pijana, lecz to nie ona bezpośrednio doprowadziła do zatonięcia jednostki.

W lutym zeszłego roku holownik poszedł na dno w zaledwie kilka minut. Komisja ustaliła, że to załoga Transforzy mimo obecności na pokładzie portowego pilota, staranowała Kuguara.

Komisja uznała, że przyczyną kolizji statku „Transforza” z holownikiem „Kuguar” na torze wodnym w Świnoujściu w dniu 16 lutego 2015 r. było zejście płynącego do portu w Szczecinie statku z zachodniej na wschodnią stronę toru (z powodu źle przygotowanego planu podróży, tzn. nieprawidłowo przygotowanej trasy przejścia przez kanał Świny) i uderzenie w burtę holownika płynącego po wschodniej stronie toru do portu w Świnoujściu. Komisja uznała także, że holownik „Kuguar” płynął zbyt blisko środka toru wodnego zamiast poruszać się blisko zewnętrznej granicy toru.

Zobacz również

Nowi strażacy w szeregach Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu

25 listopada 2022 roku w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu odbyło się …

4 komentarze

  1. dajcie sobie siana ludzie. nie wiecie, a gadacie. Ci co byli na holowniku to wiedzą a wy toczycie piane a nie wiecie nic. bajkopisarze

  2. przybyli leszcze a oni mieli tylko kogoś obwinić z tym nikt nie ma problemu nawet dzieci

  3. Komisja uznała także, że holownik „Kuguar” płynął zbyt blisko środka toru wodnego zamiast poruszać się blisko zewnętrznej granicy toru.
    Więc w jakimś stopniu wina też Kuguara, ta komisja sama nie wie co jest grane w temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.